RegionWiadomość dnia

W Pszczynie powstał referat ds. jakości powietrza

W lutym w Urzędzie Miejskim w Pszczynie wyodrębniony został Referat ds. Jakości Powietrza. Nowa komórka będzie odpowiedzialna za koordynowanie działań związanych z programami umożliwiającymi pozyskanie dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Z końcem 2021 roku upływa okres wymiany najstarszych kotłów. Termin ten zbliża się wielkimi krokami. By ułatwić mieszkańcom dostęp do informacji oraz pomocy w zakresie wypełniania wniosków o dofinansowanie z dniem 8 lutego wyodrębniliśmy z Wydziału Ochrony Środowiska referat, który będzie koordynował takie działania – mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. – Walka ze smogiem to jeden z priorytetów naszej gminy. Rezultaty tych działań mają służyć nie tylko obecnym mieszkańcom, ale również przyszłym pokoleniom – dodaje.

Do najważniejszych zadań uruchomionego referatu należy inicjowanie i koordynowanie programów mających na celu ograniczenie niskiej emisji (Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, „Stop Smog”, „Czyste Powietrze” i Programu Pilotażowego). Pracownicy referatu są odpowiedzialni za monitoring działań podjętych w ramach „Platformy do zgłaszania zagrożeń ekologicznych” – www.smog.pszczyna.pl uruchomionej dla mieszkańców w celu zgłaszania i weryfikacji lokalnych zagrożeń ekologicznych, a także dokonywanie analiz i ocen sytuacji w zakresie jakości powietrza na terenie gminy.

Referat ds. Jakości Powietrza będzie również koordynował działania informacyjne dla mieszkańców gminy, a także współpracował w zakresie swoich zadań z komórkami urzędu, jednostkami organizacyjnymi gminy oraz organizacjami pozarządowymi.

Źródło i foto: UM Pszczyna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: W woj.śląskim w trasę ruszają mobilne punkty szczepień. Będzie ich 11 [WIDEO]

Kobieta usiadła na torach. Maszynista pociągu, który ją przejechał dostał wyrok!

W Mikołowie na stacji benzynowej mieszka koza! Pan Janusz uratował ją przed zjedzeniem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close