RegionWiadomość dnia

W Rudzie Śląskiej powstanie specjalny tor do gry w kapsle!

Moda na lata 80′ ma się dobrze. Wszystko, co vintage wraca do łask, Dawne gry też. W Rudzie Śląskiej przy okazji budowy strefy aktywności w Parku Gorgol powstanie tor do gry w kapsle.

 

 

ZADRA robi robotę w Energylandii, a TOP 5 SILESIA FLESZ robi przegląd „jedynek” w partiach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


Nowa ścieżka spacerowa, grill, tor do gry w kapsle oraz do stoły do gry w szachy, tenisa stołowego i piłkarzyki – tak będzie wyglądała strefa aktywności w parku Gorgol w Rudzie Śląskiej. Powstanie ona w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Właśnie rozstrzygnięty został przetarg na realizację tej inwestycji. – Rudzianie chcą aktywnie spędzać wolny czas i zadania z tym związane dominują wśród projektów zgłaszanych przez mieszkańców – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Park Gorgol położony jest w dzielnicy Ruda, u zbiegu ulic Wolności i Magazynowej. W ramach utworzenia tam strefy aktywności na ścieżce biegnącej po obwodzie parku zostanie położona nowa nawierzchnia z kostki betonowej z podziałem na część spacerową oraz dla rolek i hulajnóg. Natomiast przy ścieżce staną grill wraz ze stołami piknikowymi i ławkami, stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy, stół do gry w piłkarzyki, stojak na rowery i kosz na śmieci. Wybudowany zostanie również tor do gry w kapsle. Koszt inwestycji, która ma się zakończyć w grudniu br., to ponad 196 tys. zł.

 

W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego w Rudzie Śląskiej realizowanych będzie 10 zadań – 1 ogólnomiejskie i 9 dzielnicowych. Zadanie ogólnomiejskie to tężnia solankowa w strefie aktywności przy ul. Górnośląskiej. – Niestety, jedyna oferta, którą wpłynęła w pierwszym przetargu, przewyższała kwotę wynikającą z kosztorysu inwestorskiego i postępowanie musiało zostać unieważnione. Obecnie trwa kolejny przetarg – informuje Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji UM.

Stan realizacji pozostałych zadań dzielnicowych prezentuje się następująco: Bielszowice – budowa terenowych tras rowerowych typu singletrack/bikepark w okolicy Parku Strzelnica – trwa procedura przetargowa, Bykowina – rozbudowa pasa drogowego wzdłuż ulicy Alfonsa Zgrzebnioka na miejsca postojowe – w realizacji, Godula – rozbudowa infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 40 – zrealizowano, Halemba – Halembska Strefa Aktywności Fizycznej przy Szkole Podstawowej nr 24 – w realizacji, Kochłowice – strefa aktywności „Mrówcza Górka” – wyłoniony wykonawca, Nowy Bytom – strefa crossfit/siłownia napowietrzna typu street workout – w realizacji, Orzegów – plac zabaw z dwupoziomową piaskownicą, trampolinami oraz innymi atrakcjami przy ul. Fojkisa – trwa kolejny przetarg, Ruda – strefa aktywności lokalnej Park Gorgol – wyłoniony wykonawca, Wirek – budowa ścieżki sensorycznej i placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 37 – w realizacji. Z dzielnicy Chebzie do tej edycji budżetu obywatelskiego nie zgłoszono żadnego projektu, natomiast jedyny projekt zgłoszony z dzielnicy Czarny Las nie zakwalifikował się do etapu głosowania.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejny zboczeniec w Jaworznie! Masturbował się przy dzieciach

Śląskie: 6-latka potrąciła dziadka i siostrę. Wjechała w nich autem…

Sosnowiec: Automaty na butelki okazały się strzałem w dziesiątkę!
Przypomnijmy, że w głosowaniu trwającym od 9 do 20 września br. wybierane będą przez mieszkańców zadania do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Do tego etapu zakwalifikowały się 24 projekty – 4 duże i 20 małych. Wyniki zostaną ogłoszone 27 września. Pula środków na rudzki budżet obywatelski w 2020 r. wyniesie 3 994 000 zł, z czego 1 024 000 zł na projekty duże i 2 970 000 zł na projekty małe (kosztujące do 270 tys. zł).

Wydzielenie z przyszłorocznego budżetu miasta specjalnej puli do dyspozycji mieszkańców to siódma tego typu inicjatywa realizowana w Rudzie Śląskiej. W 2014 roku były to 2 mln zł, w 2015 roku – 2,375 mln zł, w 2016 roku – 2,650 mln zł, w 2017 i 2018 roku – 2,815 mln zł, a w 2019 roku – 3,720 mln zł.

 

źródło: UM Ruda Śląska
redakcja: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close