RegionWiadomość dniaZdrowie

W szpitalu w Będzinie ruszyła okulistyka. Przeniesiono ją z Czeladzi [WIDEO]

W szpitalu powiatowym w Będzinie działa już okulistyka. Została tu przeniesiona z Czeladzi. Lekarze będą teraz przyjmować pacjentów w gruntownie zmodernizowanym oddziale.

 

Zobacz koniecznie najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW TYGODNIA SILESIA FLESZ 01-07.10.2018


-Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę za szpitali klinicznych, nie ukrywam, że zarówno kadra lekarska jak i pielęgniarska to filar szpitala i po prostu dajemy radę – mówi Jolanta Sikora Kałużna, dyrektor szpitala.

W szpitalu w Będzinie ruszyła okulistyka. Przeniesiono ją z Czeladzi
W szpitalu w Będzinie ruszyła okulistyka. Przeniesiono ją z Czeladzi

Nowością są nowoczesne sale operacyjne i sale z muzykoterapią, które mają sprawić, że pacjenci będą mogli odstresować się przed i po zabiegu. Na oddziale znajduje się dwadzieścia łóżek. Pacjent na operacje w będzińskim szpitalu będzie musiał czekać około 6 miesięcy.

-Największe zapotrzebowanie w naszym kraju to operacje zaćmy. Ale w dalszym ciągu uważam, że schorzenia siatkówki, jaskra, potrzeba leczenia urazów czy przeszczepów rogówki są niezmiernie ważne – podkreśla Katarzyna Jackiewicz, ordynator oddziału okulistyki PZZOZ Będzin.

Zobaczcie również: Najlepsi drwale zmierzyli się w konkursie w Katowicach


Dotychczas operacje odbywały się w szpitalu w Czeladzi. Całkowity koszt odbudowy tego oddziału to 6 mln złotych. Milion dołożyło miasto Będzin.

W szpitalu w Będzinie ruszyła okulistyka. Przeniesiono ją z Czeladzi
W szpitalu w Będzinie ruszyła okulistyka. Przeniesiono ją z Czeladzi

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “W szpitalu w Będzinie ruszyła okulistyka. Przeniesiono ją z Czeladzi [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close