Artykuł SponsorowanyKategorie

Wanna narożna – jakie ma zalety?

Coraz więcej osób aranżujących łazienkę, decyduje się na wybór wanny narożnej. Ten rodzaj wanien występuje w wielu kształtach i wymiarach, pozwalając spełnić marzenia o katalogowym wnętrzu salonu łazienkowego. O wyborze konkretnego modelu wanny decyduje wiele elementów, dlatego warto wiedzieć, czym wanny narożne wyróżniają się na tle innych, a także jak wygląda ich charakterystyka. Obiecujemy, że dzięki temu artykułowi wybór odpowiedniej wanny będzie prosty!

Kiedy wybrać wannę narożną? Jakie są jej zalety?

Wanna narożna doskonale sprawdza się zarówno w małych łazienkach, jak i dużych salonach łazienkowych. Jej idealne dopasowanie z jednym z kątów łazienki pozwala cieszyć się optymalnym wykorzystaniem przestrzeni, oszczędnością miejsca i komfortem płynącym z kąpieli. Dodatkowo klient może dokonać wyboru spośród wanny narożnej symetrycznej, asymetrycznej oraz wanny pod zabudowę, kierując się własnymi upodobaniami, estetyką i właściwościami użytkowymi.

Nieprawdą jest stwierdzenie, że wanny narożne są mniej komfortowe od standardowych wanien. Prawdą jest natomiast to, że wanny narożne zaprojektowane są w taki sposób, aby komfort użytkowania był na najwyższym poziomie dla absolutnie każdego – osób starszych, osób z ograniczeniem ruchowym czy dzieci. Odpowiednie wyprofilowanie i wykorzystanie materiałów wysokiej jakości sprawiają, że kąpiel w wannie narożnej staje się najprzyjemniejszym momentem dnia.

Pamiętaj o wymiarach!

Komfort brania kąpieli jest priorytetowy, dlatego nie można pomijać kwestii dopasowania wymiarów wanny do swojego wzrostu i postury. Wanny narożne występują w różnych rozmiarach, a ich kształt łączy dwie funkcję – wannę i prysznic.

Jak dopasować wymiary wanny? Zmierz dokładnie ściany łazienki, przy których masz zamiar postawić wannę. Średnia długość boków wanien narożnych wynosi od 70 cm do 180 cm. Wymiar wanny ma wpływ na zużycie wody czy możliwości aranżacji całej łazienki, dlatego warto uwzględnić również te aspekty. Jednak zawsze w pierwszej kolejności myśl o funkcjonalności i komforcie.

Z jakich materiałów wykonuje się wanny narożne?

Obecnie producenci armatury łazienkowej w postaci kabin prysznicowych, brodzików czy wanien wykorzystują do ich produkcji akryl i konglomerat. Co charakteryzuje te materiały?

Wanny z konglomeratu

Wanny z konglomeratu, czyli materiału będącego połączeniem kamienia i żywicy poliestrowej, wykonane są w około 95% z naturalnych materiałów. Do największych zalet tego materiału zalicza się wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i bardzo gładką powierzchnię. Ma to wpływ na zmniejszone osadzanie się zanieczyszczeń i tworzenie ognisk bakterii. Wanny z konglomeratu są również błyszczące, ale o ten blask należy dbać. To w zasadzie jedyna wada tego materiału – konieczność stosowania specjalnych preparatów i regularne mycie w celu zachowania pełnego blasku.

Wanny z akrylu

Wanny akrylowe powstają z płyt akrylowych, nabierających kształt pod wpływem wysokiej temperatury. Akryl charakteryzuje się niską wagą przy jednoczesnym zachowaniu sporej wytrzymałości. Z tego rodzaju wanien korzysta się zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i hotelach czy salonach SPA. Wanny narożne akrylowe będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie ciepłą kąpiel, ponieważ akryl utrzymuje temperaturę pokojową i dobrze utrzymuje ciepło wody. Nie bez znaczenia jest również fakt, że akryl wykazuje cechy antypoślizgowe i jest łatwy w utrzymaniu czystości. Jednak jego wadą jest to, że jest mniej odporny od konglomeratu na zarysowania i uszkodzenia. Nawet najlepsze wanny akrylowe mogą żółknąć i ulegać pęknięciom na przestrzeni lat.

Wanna narożna do Twojej łazienki

Jednym ze sklepów oferujących produkty najlepszych producentów jest sklep plytkilazienki.pl, w ofercie którego znajdują się wysokiej klasy wanny we wszystkich kształtach i rozmiarach pochodzące od producentów cenionych w Polsce i Europie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupiona wanna spełni Twoje oczekiwania, skorzystaj z oferty plytkilazienki.pl i spełnij marzenia o komfortowej kąpieli.

źródło: materiał partnera, artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button