Region

Ważne: Górnicy z PGG przeprowadzą jutro strajk ostrzegawczy

W poniedziałek, 17 lutego, we wszystkich kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej odbędzie się dwugodzinny strajk ostrzegawczy. – Powodem protestu jest z jednej strony brak porozumienia w sporze dotyczącym tegorocznych płac, a z drugiej pogłębiające się problemy przedsiębiorstwa związane ze sprzedażą węgla – piszą związkowcy Solidarności w PGG.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Strajk odbędzie się na pierwszej zmianie. Godziny rozpoczęcia protestu będą się nieco różnić. W niektórych kopalniach strajk rozpocznie się o 5:45, w innych o 6:00 lub 6:30, ale wszędzie potrwa dwie godziny. – Ta dwugodzinna zwłoka w rozpoczęciu pracy to z założenia jedynie ostrzeżenie. Chcemy uświadomić zarządowi spółki, że nie można przeciągać rozmów i negocjacji w nieskończoność. Górnicy z PGG oczekują konkretnych decyzji i działańmówi Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w PGG.

Od końca listopada w PGG trwa spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac. Strona związkowa postuluje 12-proc. wzrost wynagrodzeń. Od 31 stycznia we wszystkich kopalniach i zakładach PGG trwa pogotowie strajkowe. Kolejnym krokiem, po proteście ostrzegawczym, ma być – jak zapewniają związkowcy – referendum strajkowe, które ma się odbyć 25 lutego. Z kolei 28 lutego górnicy chcą protestować w Warszawie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

SKANDAL! Ksiądz pobity przed mszą świętą! Parafia wydała OŚWIADCZENIE

https://tvs.pl/informacje/naprzod-janow-na-finansowym-dnie-klub-usunieto-z-polskiej-hokej-ligi/

Pieniądze lub butelka wódki. Korupcja w katowickiej straży miejskiej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close