Region

Pieniądze lub butelka wódki. Korupcja w katowickiej straży miejskiej

Od 19 do 100 złotych albo butelka wódki w zamian za niewystawienie mandatu za drobne wykroczenia drogowe.  Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód akt oskarżenia przeciwko 28 osobom, które miały wręczać łapówki strażnikom miejskim.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Strażnikom miejskim z Katowic wręczano łapówki za drobne wykroczenia drogowe (np. parkowanie w miejscu niedozwolonym). Były to niewielkie kwoty, od 19 do 100 złotych. W jednym przypadku łapówką stała się butelka wódki. Strażnicy dostawali łapówkę, w zamian za to, że nie wypiszą mandatu.

O wręczanie łapówek strażnikom miejskim z Katowic oskarżonych jest 28 osób. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub do dwóch lata więzienia.

To kolejny akt oskarżenia w sprawie korupcji w Straży Miejskiej w Katowicach. Kilka lat temu o przyjmowanie łapówek oskarżonych zostało 16 strażników. Prokuratura przedstawiła im wtedy zarzuty za okres od sierpnia 2012 do lutego 2013 roku. Aktem oskarżenia zostało także objętych 57 kierowców, którzy usłyszeli zarzuty wręczania im korzyści majątkowych.

W stosunku do 96 innych osób, które same zgłosiły się do śledczych, prokurator złożył do sądu wnioski o warunkowe umorzenie postępowania karnego – podaje katowice24.info

Źródło: katowice24.info

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close