AlarmRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Ewakuacja w Silesia City Center! w Katowicach! Tysiące osób ewakuowanych, drogowy koszmar wokół Silesii!

Ewakuacja centrum Handlowego Silesia City Center w Katowicach. Centrum Handlowe SCC jest ewakuowane po informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

[AKTUALIZACJA 17.30] Wciąż trwa ewakuacja Silesia City Center w Katowicach, Ewakuacja została zarządzona po tym, jak otrzymano maila o podłożeniu ładunku wybuchowego. Na miejscu są służby – ewakuowano około 4 tysiące pracowników i klientów SCC. Działania służb na miejscu cały czas trwają.

To jednak nie jedyne miejsce zaatakowane dzisiaj przez mailowego „bombera” Maile o podłożonym ładunku wybuchowym przyszły także do C.H. Załęże. Natomiast do biurowca GTC przy ulicy Francuskiej informacja o podłożonym ładunku wybuchowym została przekazana telefonicznie. Biurowiec jest właśnie ewakuowany, zarządca CH Załęże ma dopiero podjąć decyzję o ewentualnej ewakuacji centrum.

Sprawdzamy, kto jest autorem informacji mailowych i telefonów o bombach w kilku miejscach w Katowicach, trwa ustalanie wszystkich szczegółów tej sprawy – mówią nam policjanci.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Silesia City Center w Katowicach ewakuowana. W piątek, 14 lutego służby dostały informację, że w Silesia City Center może być podłożony ładunek wybuchowy. Chociaż niemal na pewno to głupi żart – na miejsce natychmiast ściągnięto wszystkie służby. Policja oraz straż pożarna zabezpieczają teren. Trwa ewakuacja. Z centrum Handlowego Silesia City Center służby ewakuują około 4 tysięcy osób – klientów oraz pracowników.

 

Ewakuacja Silesia City Center 14 lutego! Koszmar na drogach i ewakuacja 4 tys.osób!

 

Wokół Silesia City Center tworzą się gigantyczne korki! Kierowcy, którzy nie wiedzieli o ewakuacji utknęli przy wjazdach na parkingi wokół Silesia City Center. Problem jet także z wyjazdem z SCC. Na miejscu akcję koordynują służby. Policja kieruje ruchem – korki mają wkrótce zostać rozładowane.

 

Koszmarne korki wokół Silesia City Center! Trwa ewakuacja, jest informacja o bombie

 

Wg. najnowszych informacji podobne informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych dostało kilka innych centrów handlowych w całej Polsce. Informacje napłynęły mailowo. Trwa sprawdzanie tych sygnałów – tam prawdopodobnie też będzie konieczna ewakuacja,. tak jak w przypadku Silesia City Center. Jak informują służby – ze względu na bezpieczeństwo – o ewakuacji Silesia City Center zadecydował zarządca obiektu.

Wkrótce więcej informacji w tej sprawie.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close