RegionWiadomość dnia

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

W najnowszym odcinku programu Loża Prezydentów – temat dosłownie palący. Spalarnia śmieci. Niby nie chce jej u siebie żadna gmina, ale to inwestycja w Metropolii niemal obowiązkowa. Bo toniemy w śmieciach. Gdzie i kiedy oraz w oparciu o jakie mechanizmy mogłaby powstać spalarnia w woj.śląskim? O tym goście Grzegorza Żądło w najnowszym wydaniu Loży Prezydentów.

 

 

Statystyczny mieszkaniec metropolii produkuje rocznie około 350 kg śmieci. Góra odpadów rośnie i nie bardzo wiadomo co z nimi robić. Rynek surowców, przynajmniej częściowo, się załamał. Pojemność składowisk się kończy, a Unia Europejska wymaga od nas coraz wyższych poziomów recyklingu odpadów. Czy rozwiązaniem problemu może być spalarnia odpadów? O tym w najnowszym odcinku programu Loża Prezydentów. Gośćmi Grzegorza Żądło byli Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący zarządu GZM, Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia i Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sejf ze sztabkami złota odkryto w Sosnowcu! To nie wszystko, co w nim było! [WIDEO]

Knurów: Rozkładające się włoki pod A1. Makabryczne znalezisko w stawie Moczury

Spalarnia Metropolitalna jak gorący ziemniak w GZM? Specjalna spółka na razie nie powstała

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close