KrajRegionWiadomość dnia

WAŻNE: Jeden z pasażerów Flixbusa jest zakażony COVID-19. Poszukiwana reszta podróżujących

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie poszukuje pasażerów, którzy podróżowali z Warszawy do Zakopanego w dniu 19.03.2020 r. za pomocą firmy przewozowej Flixbus. Niestety okazało się, że jeden z podróżujących jest zakażony koronawirusem. Każda z osób, która jechała wtedy autobusem tej firmy ma być poddana obowiązkowej kwarantannie.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

To nie jest dobra wiadomość. Jeden z podróżujących Flixbusem relacji Warszawa – Zakopane w dniu 19 marca br. jest zarażony koronawirusem. Każdy kto tego dnia podróżował felernym kursem przewoźnika musi zgłosić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej właściwej dla swojego miejsca zamieszkania. Jak możemy przeczytać na stronie PPIS w Krakowie – wszyscy pasażerowie muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Treść oficjalnego komunikatu PPIS w Krakowie: 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy w dniu 19 .03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa – Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków – wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania.Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Krakowie
Adam Jędrzejczyk

Jak widać na powyższym przykładzie do zarażenia może dojść wszędzie i w każdej chwili. Dlatego zachęcamy do pozostania w domach, zaprzestania przemieszczania się i do zwiększenia dbałości o zdrowie swoje jak i bliskich. Pamiętajmy, że w Polsce wprowadzono stan epidemii a co rusz rząd dla naszego bezpieczeństwa wprowadza kolejne restrykcje. 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

źródło: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close