AlarmKrajRegionWiadomość dnia

[WAŻNE] W Szpitalu Miejskim w Gliwicach zamknięto oddział. Dwóch pacjentów z koronawirusem

Kolejna placówka medyczna w regionie jest w stanie poważnego zagrożenia epidemiologicznego. Niestety u dwóch pacjentów w Szpitalu Miejskim w Gliwicach wykryto koronawirusa. Oddział chorób wewnętrznych został tymczasowo zamknięty, a personel medyczny, który miał kontakt z zakażonymi będzie jak najszybciej poddany testom. Czy szpital zamknie się całkowicie i nie będzie mógł nieść pomocy potrzebującym?

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Złe informacje napływają do opinii publicznej ze Szpitala Miejskiego w Gliwicach, a dokładniej z budynku znajdującego się przy ul. Kościuszki. Jak podaje jeden z miejskich portali internetowych zamknięto tam tymczasowo oddział chorób wewnętrznych. Powodem jest dwóch pacjentów, u których stwierdzono obecność koronawirusa. Niestety jeden z nich musiał być zakażony już wcześniej, a drugi zaraził się dlatego, że przebywali w jednej sali szpitalnej. Na zamkniętym oddziale przebywa 9 pacjentów – wstrzymano wypisy do domów, a samo miejsce pozostaje w izolacji ze względu na podejrzenie jakim jest powstające tam ognisko koronawirusa. Oczywiście w tej chwili będą sprawdzani członkowie personelu medycznego, którzy mieli lub mogli mieć styczność z zarażonymi pacjentami – mowa o lekarzach i pielęgniarkach.

Jak podaje portalowi INFOGLIWICE.PL Przemysław Giklich, dyrektor Szpitala Miejskiego nr. 4 w GliwicachNa bieżąco będziemy przeprowadzać testy naszym pracownikom. Od lekarzy i pielęgniarek, którzy mieli kontakt z zakażonymi tydzień temu, już zostały pobrane próbki, natomiast jeśli ktoś kontaktował się z zakażonymi w środę, to próbki pobierzemy w środę. By testy mogły być miarodajne musimy poczekać minimum tydzień. Oczywiście nasz personel jest wyposażony w maseczki, rękawiczki i specjalną odzież –

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza sytuacja gdy w naszym regionie placówka medyczna jest w stanie zagrożenia. Ostatnio dotarły do nas równie niepokojące informacje z Sosnowca, a dokładniej ze Szpitala Miejskiego nr. 1 znajdującego się przy ul. Zegadłowicza – kilku pacjentów tej placówki oraz pracowników jest zarażonych. Jeden z przebywających tam mieszkańców Sosnowca zamieścił dramatyczny film na Facebooku relacjonując dantejskie sceny, które rozgrywają się w szpitalu. Czy taki sam los czeka gliwicki Szpital Miejski? Pamietajmy, że w najgorszej sytuacji są lekarze i pielęgniarki, którzy codziennie w pocie czoła stoją na pierwszym froncie walki z COVID-19 – to oni są ogromnie narażeni na zakażenie tym śmiertelnym dla zdrowia wirusem. Liczymy na szczęśliwe zakończenie dramatu Szpitala Miejskiego w Gliwicach  – gdy pojawi się więcej wiążących informacji, do tematu powrócimy.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poszukiwane osoby, które miały kontakt z proboszczem jednej ze śląskich parafii! [KOMUNIKAT SANEPIDU]

Koronawirus: Anna i Robert Lewandowscy dają 200 tys.zł na szpital w Tychach!

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj.śląskim. Zobaczcie SZCZEGÓŁY

źródło: www.infogliwice.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close