RegionSportŚwiatWiadomość dnia

Koronawirus: Anna i Robert Lewandowscy dają 200 tys.zł na szpital w Tychach!

Nasz najlepszy reprezentacyjny piłkarz, gwiazda nie tylko kadry narodowej ale i Bayernu Monachium – Robert Lewandowski, wraz ze swoją żoną Anną – przekazali na tyski szpital Megrez 200 tysięcy złotych! To środki na najpotrzebniejszy sprzęt w walce z koronawirusem.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Już 21 marca Anna i Robert Lewandowscy oświadczyli, że na walkę z koronawirusem w Polsce przeznaczają milion euro! Okrągłą sumkę postanowili podzielić po równo między szpitala zakaźne w całej Polsce, do których trafiają i gdzie są leczeni pacjenci z koronawirusem. Środki mają posłużyć na zakup najpotrzebniejszego sprzętu. Tak będzie też w przypadku tyskiego szpitala. Tu bowiem od Anny i Roberta Lewandowskich trafi 200 tysięcy.

Informację na swoim facebooku potwierdził Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, uszczegóławiając jednocześnie, na co pójdą pieniądze:

Ponad 200 tysięcy złotych z tej kwoty trafiło do Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o!. Pieniądze zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem. Każda złotówka jest dla nas cenna – Robert Lewandowski i Anna Lewandowska bardzo dziękujemy ❤️ – napisał prezydent Andrzej Dziuba.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem.
Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni?
Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni – napisali na swoim oficjalnym fanpage’u Anna i Robert Lewandowscy.

[PL]Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza.Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy…

Opublikowany przez Roberta Lewandowskiego Sobota, 21 marca 2020

Pieniądze, które ofiarowali – czyli w przeliczeniu z euro około 4 milionów złotych – zostaną równo podzielone między szpitale zakaźne w całej Polsce.

 

źródło: facebook
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 200 nowych zakażeń i 5 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Najnowsze informacje MZ

Katowice: Pożar hali na Załężu. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej

Cmentarze w Rybniku zamknięte do odwołania dla odwiedzających groby

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close