RegionWiadomość dniaZdrowie

Wciąż bardzo zła sytuacja pandemiczna na Śląsku. Ponad 3800 zakażeń, pogotowie jeździ głównie do covidu

Wciąż bardzo złe statystyki dotyczące nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Tylko w Wielkanocną Niedzielę służby sanitarne poinformowały o ponad 3800 nowych zakażeniach Sars Cov-2. Cała służba zdrowia „oddycha rękawami”. Pogotowie do kolejnych przypadków covid-19 wyjeżdża coraz częściej, relokowani do innych województw są kolejni pacjenci.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W niedzielę, 4 kwietnia służby sanitarne odnotowały ponad 3 800 nowych zakażeń koronawirusem w woj. śląskim. To najwyższy wynik w kraju kolejny dzień z rzędu. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w powiecie bieruńsko-lędzińskim, powiecie rybnickim, w Bielsku-Białej oraz w Sosnowcu. Ponad 30 procent robionych tu testów dało wyniki pozytywne.

„Na oparach” jedzie pogotowie ratunkowe i bynajmniej nie chodzi o paliwo. Już dwie trzecie wyjazdów karetek to covid-19. Tylko w ciągu ostatniej doby pogotowie wzywane było ponad 660 razy. Kilkunastu pacjentów przetransportowano do szpitali w innych województwach – do Kluczborka, Kędzierzyna-Koźla czy Radomska. Chorzy trafiają też do szpitala w Chrzanowie.

W województwie śląskim – wg. najnowszych raportów walnych wciąż jest około 60 respiratorów oraz około 900 tzw. łóżek covidowych.

Od początku pandemii koronawirusa w woj.śląskim odnotowano już 288077 przypadków zakażeń. Liczba zgonów wynosi już 4518.

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: prawie 23 tys. nowych przypadków. Nie żyją 204 osoby

870 tysięcy szczepionek jutro trafi do Polski. Kolejne – za tydzień

CO ZA SZCZĘŚLIWIEC! Mieszkaniec Bielska wygrał MILION!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close