Region

870 tysięcy szczepionek jutro trafi do Polski. Kolejne – za tydzień

W poniedziałek do Polski ma trafić 870 tysięcy kolejnych szczepionek firmy Pfizer – informuje Polsat News. Następne do kraju trafią pod koniec przyszłego tygodnia, natomiast 11 kwietnia dotrą szczepionki firmy AstraZeneca.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski przekazał, że w Poniedziałek Wielkanocny do kraju dotrze 870 tysięcy dawek preparatu firmy Pfizer. – Następna dostawa – szczepionek AstraZeneca – planowana jest na niedzielę 11 kwietnia. Czekamy na potwierdzenie liczby szczepionek – powiedział.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia do tej pory do Polski zostało dostarczonych ponad 8 milionów dawek szczepionki na koronawirusa. Pierwszą dawką zostało już zaszczepionych ponad 4,5 miliona osób. Drugą – nieco ponad 2 mln. W województwie śląskim do tej pory wykonano ok. 711 tys. szczepień, z czego 221 tys. drugą dawką.

Źródło: Polsat News, Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego

Ile wydamy na świąteczne zakupy w tym roku? Na pewno sporo

POTĘŻNY biurowiec powstanie przy DTŚ w Katowicach. To nowy budynek prokuratury

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close