RegionWiadomość dniaZdrowie

PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego

Po tym jak rząd poprosił samorządy o pomoc w akcji szczepień przeciwko COVID-19, pierwsze miasta deklarują wsparcie. W Katowicach punkty szczepień powstaną w budynku Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów przy Placu Sejmu Śląskiego oraz w Ośrodku Tenisowym MOSiR w Janowie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Oba te miejsca, dzięki swojej dużej powierzchni, zapewniają bezpieczne wykonywanie szczepień. Co więcej, te dwa punkty są bardzo dobrze skomunikowane, łatwo tam dojechać, jest tam również gdzie zaparkować. Jako miasto, zapewnimy personel niezbędny do wykonywania tych szczepień – informuje Michał Łyczak, UM Katowice.

Podobnie do sprawy podeszły inne większe miasta w woj. śląskim. W Rudzie Śląskiej mieszkańcy będą mogli zaszczepić się w szpitalu Goduli, szpitalu w Bielszowicach i hali sportowej w Nowym Bytomiu. Jak deklarują władze miasta, tylko w tych trzech miejscach będzie można szczepić 3600 osób dziennie.

– Postaramy się w największej możliwości szczepić w Rudzie Śląskiej, żeby jak najszybciej pozbyć się tej pandemii z Polski przekazała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Wsparcie w akcji deklaruje też m.in. Bytom. -Przystąpiliśmy do prac niezwłocznie po otrzymaniu stosownych wytycznych, takich dość ramowych, ale jasno określających oczekiwania. Więc wytypowaliśmy wstępnie obiekt mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego
PMS czyli Punkty Masowego Szczepienia powstają na Śląsku. W Katowicach przy Placu Sejmu Śląskiego

Najprawdopodobniej będzie to sala gimnastyczna jednej ze szkół. Dodatkowe punkty szczepień mają zostać uruchomione najwcześniej 19 kwietnia, ale wiele zależy od dostaw szczepionek.

– Wierzymy, że będzie cały czas program szczepień przyspieszał, że szczepionek będzie coraz więcej, a w konsekwencji coraz więcej terminów. Będą uruchomione też nowe punkty szczepień i nowe formuły szczepień – mówi Michał Dworczyk, KPRM.

Jak zadeklarował kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki, do końca sierpnia mają zostać zaszczepieni wszyscy chętni Polacy.

 

autor: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Około stu kibiców pod stadionem GKS Tychy! Żądają otwarcia stadionów [WIDEO]

Rozpoczął się Spis Powszechny. Lokalni politycy chcieliby, żeby było jak najwięcej deklaracji dotyczących śląskości

Ruch na polskich granicach trwa, a podróżnych na lotniskach nie brakuje. Pamiętajcie jednak o nowych zasadach! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close