KrajRegion

Wiemy, jak będą wyglądać skarbonki WOŚP 2018. Drukowane są w Tychach! [ZDJĘCIA]

Linia produkcyjna oficjalnie ruszyła. W Tychach wystartowała produkcja tekturowej skarbonki – nieodłącznego elementu finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak będzie wyglądała skarbonka WOŚP 2019?

 

Sejmik wdepnął w KAŁUŻĘ, a prezydent Rybnika potknął się o alkomat. Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

-Produkujemy 190 tysięcy tych puszek, jest to naprawdę ogromna ilość a zajmuje nam to zaledwie 15 godzin. To jest naprawdę bardzo szybki proces. Ponadto puszka ma specjalne powleczenie, kiedy jest deszcz ona chroni cenną zawartość znajdującą się w środku – mówi Tomasz Żebrowski, prezes Stora Enso Poland.

Skarbonka w tej formie funkcjonuje od 21 lat. Z roku na roku udoskonalany jest projekt oraz technologia ich produkcji. W związku z hojnością darczyńców zwiększył się także rozmiar skarbonek. Tekturowe skarbonki są też produktem w pełni odnawialnym, a firma je produkująca zapewnia ich recykling.

Wiemy, jak będą wyglądać skarbonki WOŚP 2018. Drukowane są w Tychach
Wiemy, jak będą wyglądać skarbonki WOŚP 2018. Drukowane są w Tychach

Skarbonka to jeden z wielu elementów wyróżniających orkiestrę. I chociaż wielkie kwestowanie pod znakiem czerwonego serduszka ruszy dopiero 13 styczna, to Jurek Owsiak zapewnia, że już wszystko gra. -Na dzień dzisiejszy mamy półtorej miesiąca do finału, a jutro jest wysyłka do prawie 1700 sztabów puszek, plakatów i serduszek, których drukujemy 35 mln. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. To jest rewelacyjne. Ludzie się tak szybko zgłaszali, tak szybko chcieli z nami być. Moskwa – tam także są Polacy i także z nami grają – to jest coś wspaniałego – mówi Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W 2019 roku WOŚP zagra po raz 27. Zrobi to dla małych dzieci, a pieniądze zebrane w tych puszkach przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Tychach wystartowała produkcja tekturowej skarbonki - nieodłącznego elementu finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W Tychach wystartowała produkcja tekturowej skarbonki – nieodłącznego elementu finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close