RegionWiadomość dnia

Wigilia z karuzelą czyli Rudzki Wigilijny Stół w niedzielę 18 grudnia!

W niedzielę 18 grudnia od godz. 16.00 do 19.00 na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu, odbędzie się Rudzki Wigilijny Stół. Ponadto od 15 do 20 grudnia będzie możliwość zakupienia świątecznych upominków podczas Rudzkiego Kiermaszu Świątecznego. – Zbliża się najbardziej magiczny czas w roku – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic. – Mam nadzieję, że rudzianie znajdą czas, żeby spotkać się na rynku i wspólnie celebrować świąteczny okres – dodaje.

 

Rudzki Kiermasz Świąteczny i Rudzki Wigilijny Stół to wydarzenia, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych na rynku w dzielnicy Nowy Bytom. Kiermasz potrwa do 20 grudnia, w godzinach od 10.00 do 17.00. – W tym roku będzie można zrobić zakupy m.in. na stoiskach ze świątecznymi dekoracjami czy zabawkami – informuje Andrzej Trzciński, naczelnik Wydziału Kultury i Kultury Fizycznej. – Będzie można również zaopatrzyć się w żywą choinkę – zapowiada. Atrakcją kiermaszu będzie z pewnością karuzela wiedeńska, z której będzie można nieodpłatnie korzystać w piątek i sobotę od godz. 12.00 do 18.00 oraz w niedzielę 18 grudnia br. od godz. 11.00 do 19.00.

 

Z kolei 18 grudnia 2016 r. od godziny 16.00 do 19.00 mieszkańcy będą mogli podzielić się opłatkiem i spróbować wigilijnych potraw podczas Rudzkiego Wigilijnego Stołu. – Już czwarty raz organizujemy to wyjątkowe spotkanie, na które serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Andrzej Trzciński. Podczas wspólnej wieczerzy skosztujemy zupy grzybowej, pierogów oraz pysznego śląskiego kołocza, który jest darem rudzkich piekarni: „Gerlach”, „Poloczek” i „Jakubiec”. Podczas uroczystości wystąpią rudzkie schole parafialne: Schola Duchu Ogniu z Parafii pw. Ducha Świętego i Schola Dzieci Maryi z parafii pw. św. Pawła Apostoła oraz Michalina Starosta i Janusz Drewniok. Wcześniej, bo o godz. 15.00 odbędzie się strojenie stojącej już na rynku choinki.

 

Podczas Rudzkiego Wigilijnego Stołu odbędzie się również tradycyjne przekazanie mieszkańcom światełka betlejemskiego. Już od 29 lat skauci odpalają jedną malutką świeczkę z wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień jest niesiony w sztafecie przez dziesiątki krajów i trafia do najbardziej odległych miejsc na świecie. Harcerze niosą lampiony ze światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i prywatnych domów.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close