KrajRegion

Wjechał w radiowóz. 28-letni kierowca seata miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu

28-letni kierowca seata wjechał w policyjny radiowóz. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie.

 

Policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie, po to by nieść pomoc. Przekonali się o tym policjanci, w których 26 sierpnia 2018 roku wjechał pijany kierowca. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 20.30. Dyżurny z komisariatu w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Szosa Olkuska leży sarna. Na miejsce więc wysłał policyjny patrol, który potwierdził informację. Jak zwykle, w takiej sytuacji, policjanci zabezpieczyli miejsce, gdzie leżało martwe zwierzę, włączyli sygnały świetlne i oczekiwali na przyjazd weterynarza. Po kilku minutach w tył radiowozu, uderzył samochód osobowy marki Seat Leon. Kierowca seata, 28-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, był pijany. Miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Możecie podpatrzeć, jak powstają nasze newsy! ZOBACZCIE nowy spot SILESIA FLESZ!

Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło kierowcę seata oraz policjantów do olkuskiego szpitala. Na szczęście obrażenia uczestników tego zdarzenia drogowego nie były poważne i po udzielonej pomocy medycznej zostali oni zwolnieni.

ZOBACZ TAKŻE: Policjanci łapówkarze z Żor zatrzymani

Kierujący seatem stracił prawo jazdy, a wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.

 

(źr: KWP Kraków)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close