RegionZdrowie

Władze Śląska chcą pomóc szpitalom. Powstaje Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Szpitali Powiatowych

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 na Śląsku, władze województwa wspierają regionalną służbę zdrowia. Najpierw przekazano 123 miliony złotych na zakup specjalistycznego sprzętu oraz 59 milionów złotych na sprzęt ochrony osobistej dla pracowników placówek medycznych. Teraz powstał Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Szpitali Powiatowych.

 

 

Koronawirus: Od teraz więcej pasażerów w komunikacji miejskiej

-Od wczoraj gorąco się zrobiło wśród szpitali naszego związku, oczywiście gorąco bardzo pozytywnie, że ktoś dostrzegł właśnie, że jedna szpitale, powiatowe, a szczególnie w tej sytuacji koronawirusa, która jeszcze trwa, no sprawdzają się – podkreśla Władysław Perchaluk, Prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Sląskiego.

Władze Śląska chcą pomóc szpitalom. Powstaje Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Szpitali Powiatowych
Władze Śląska chcą pomóc szpitalom. Powstaje Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Szpitali Powiatowych

Każdy ze szpitali, który na co dzień nie podlega jurysdykcji władz województwa, może starać się o dofinansowanie działalności. Kolejnym warunkiem jest również brak otrzymania wsparcia z wcześniejszych dotacji. Fundusz ma odpowiadać na potrzeby szpitali, czyli np. zakup respiratorów.

–Bo wiadomo, tutaj można wpisać do wniosku, każdą jakąś fantazję, ale to musi być realne, sensowne, klarowne, mamy już tez swoje doświadczenia walki z koronawirusem i chcemy wspierać dobre projekty, sensowne, projektymówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Ze wstępnych informacji wynika, że budżet nowego funduszu wyniesie od 12 do 16 milionów złotych. Jednorazowe wsparcie, o które będzie mógł wnioskować dany szpital może wynieść od 500 tys. złotych, nawet do miliona.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lokale gastronomiczne znowu otwarte! W takich miejscach obowiązuje szereg obostrzeń [WIDEO]

Zmiany w komunikacji miejskiej! Autobusami, tramwajami i pociągami pojedzie więcej osób [WIDEO]

Nowy kontrakt dla Jerzego Brzęczka? PZPN podjął decyzję ws. trenera kadry narodowej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close