KrajRegionWiadomość dnia

Włamała się do kościoła, otworzyła tabernakulum. To co wyjęła – podpaliła, ale to nie wszystko co zrobiła 26-latka

26-latce grozi do 10 lat więzienia.

 

Funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Karpacza zatrzymali 26-letnią mieszkankę Szklarskiej Poręby, podejrzaną o kradzież z włamaniem, profanację konsekrowanych komunikatów oraz sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru mienia wielkiej wartości.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzana w nocy z 16 na 17 marca br. włamała się do jednego z kościołów w Szklarskiej Porębie. Kobieta otworzyła tabernakulum, skąd zabrała naczynia liturgiczne z zawartością konsekrowanych komunikatów, które rozsypała i podpaliła. Ponadto pozostawiła kilka zapalonych świec, w wyniku czego podpaleniu uległy ławki. Swoim działaniem spowodowała zagrożenie pożaru całej świątyni. Podejrzana usiłowała również dokonać zaboru w celu przywłaszczenia przedmiotów kultu religijnego. 26-latka została zatrzymana w kościele. Trafiła do policyjnego aresztu.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, Sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

(źr: Policja Dolnośląska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close