Region

Województwo śląskie tonie smogu. W Rybniku normy przekroczone o nawet tysiąc procent!

Wczoraj wieczorem w Rybniku normy pyłów zawieszonych były przekroczone nawet o tysiąc procent, dla mieszkańców to sytuacja tragiczna.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest za to węgiel, czyli nasza śląska chluba. Rybnik znajduje się w niecce, co też generalnie się na to nakłada. Niski układ baryczny, brak wiatru, duża gęstość zabudowy i mamy niestety taką sytuację jaką obserwujemy teraz – Dawid Błatoń, rzecznik prasowy SM w Rybniku

Przy takim stężeniu rybniccy strażnicy miejscy mają obowiązek przeprowadzić przynajmniej 15 kontroli nieruchomości w ciągu doby. W Imielinie dla odmiany kontroli wcale nie ma, miasto chwali się natomiast ogromnymi dotacjami jakie mieszkaniec otrzymuje do wymiany kotła. To kwota 8 tysięcy złotych. Miasto przez ostatnie 3 lata wymieniło 280 nieekologicznych źródeł ciepła.

Miasto nie należy biednych, ale my zauważamy poważny problem – mówi Jan Chwiędacz, burmistrz Imielina.

2/3 z tego to kotły na gaz, ponieważ gmina w 90 proc jest zgazyfikowana i mieszkańcy zrozumieli że jest dekarbonizacja, od węgla się odchodzi, węgiel też jest drogi, droższy niż gaz. I ponad 2/3 mieszkańców wymieniło kopciuchy na gaz.

Teraz urząd miasta w Imielinie planuje przeprowadzić inwentaryzację źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych. Chce w ten sposób sprawdzić ile jeszcze kotłów czeka na wymianę.

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

[WIDEO +18] Katował bestialsko kota, teraz uciekł za granicę!? Nagranie zszokowało internet!

Fardin Kazemi, kierowca z Iranu ma już nową ciężarówkę! Wspaniałe zakończenie niesamowitej historii! [WIDEO]

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close