RegionWiadomość dnia

Koleje Śląskie ruszają do Krakowa, a pociąg dla niektórych jest za darmo!

Koleje Śląskie pojadą do Krakowa. Pierwszy historyczny przejazd zostanie zorganizowany przede wszystkim z myślą o młodszych mieszkańcach regionu, którzy mają ferie.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Pociąg Kolei Śląskich z Katowic do Krakowa będzie bezpłatny, ale przewoźnik zaproponował konkurs. Zapytał podróżnych, jak powinien się nazywać ten specjalny przejazd.

-Zgłoszeń faktycznie mamy dziesiątki, jeśli nie setki. Dlatego nie lada wyzwanie przed nami, żeby wybrać tę jedną zwycięską propozycję. Są one bardzo różne. Nawiązują zarówno do historii naszego regionu, jak i do historii Krakowa. Do jakichś ważnych postaci, zabytków. Pojawiają się takie propozycje jak: Bazyliszek, Smok Wawelski, Obwarzanek, Barbakan, Spodek – mówi Magdalena Iwańska, Koleje Śląskie.

Rejestracja na sobotni pociąg do Krakowa ma ruszyć w środę o godz. 18 na stronie Kolei Śląskich. Jednak zwycięzca konkursu będzie miał pewne miejsce w pociągu, w którym można spodziewać się tłumów. Złoty „Powstaniec” wyjedzie w sobotę 18 stycznia o godzinie 7.00 z Katowic i do Krakowa pojedzie dwie godziny. Powrót zaplanowano o godzinie 15.30.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny WSTRZĄS zakołysał Śląskiem i Zagłębiem!

Świnie zjadły swojego właściciela?! Makabrę wyjaśnia policja!

Gdzie jest kierowca Audi? Staranował radiowóz, a w Bytomiu rozpłynął się w powietrzu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close