KrajRegion

Stowarzyszenie „Przyjazne Świętochłowice” zorganizowało opał dla osób potrzebujących

Niektórzy mieszkańcy Świętochłowic z niepokojem śledzą prognozy pogody. Każdy spadek temperatury w ich domach jest bardzo odczuwalny. Dlatego Stowarzyszenie „Przyjazne Świętochłowice” zorganizowało opał dla kilkunastu osób potrzebujących wsparcia.

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Na początku stycznia członkowie Stowarzyszenia „Przyjazne Świętochłowice” przekazali najbardziej potrzebującym mieszkańcom opał

– 11 stycznia 2020 – tę datę pani Stefania postanowiła zapisać w kalendarzu, bo tak była zaskoczona, gdy członkowie Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice zaproponowali jej węgiel. Każdy z obdarowywanych dziś mieszkańców nie mógł uwierzyć, że ktoś o nich pomyślał i sprezentował opał. Były łzy szczęścia i wzruszenia oraz wiele ciepłych słów zarówno w kierunku Stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice, jak i Prezydenta Daniela Begera. Radni Agnieszka Beger i Jacek Kamiński osobiście życzyli mieszkańcom samych tak miłych chwil w nowym roku – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Akcję na Facebook’u skomentował także prezydent Daniel Beger.

Kiedy niemal 5 lat temu powoływałem Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie, w głowie mnożyły się działania uskuteczniające pomoc potrzebującym. Ostatnio członkowie stowarzyszenia przekazali grupie mieszkańców z Chropaczowa i Lipin opał. Trafił on również do Centrum i na Zgodę – napisał prezydent Daniel Beger. – Cieszę się, że kontynuują działalność w ramach organizacji. Jednocześnie zachęcam Was do tego, by włączyć się w aktywizację społeczną, w działalność proobywatelską. Nie ma znaczenia wiek, płeć, zawód. Liczy się dobre serce, szczerość i chwila czasu – dodał.

Prezydent zapowiedział także, żeby zachęcić mieszkańców do podobnych działań, wkrótce przedstawi formalne rozwiązania, które dodatkowo pozwolą na powołanie do życia rady osiedlowe oraz inicjatywę uchwałodawczą.

– Mamy, jako mieszkańcy, coraz większy wpływ, na to, co dzieje się w mieście. Warto skorzystać z okazji, by aktywnie włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności – napisał prezydent.

 

Aby wesprzeć akcję Stowarzyszenia „Przyjazne Świętochłowice”, wystarczy dokonać wpłaty na konto stowarzyszenia z dopiskiem „Przyjazne ciepło dla mieszkańców” na konto 18 1750 0012 0000 0000 4003 1097

Zebraną kwotę przeznaczymy na kolejny zakup opału i rozdysponujemy wśród najbiedniejszych mieszkańców – czytamy na fanpage’u stowarzyszenia.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny WSTRZĄS zakołysał Śląskiem i Zagłębiem!

Świnie zjadły swojego właściciela?! Makabrę wyjaśnia policja!

Gdzie jest kierowca Audi? Staranował radiowóz, a w Bytomiu rozpłynął się w powietrzu [WIDEO]

 

źr.: swiony.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close