AlarmRegion

Mikołów: Przypał z niewypałem. Groźna bomba okazała się betonem [WIDEO]

Informacja brzmiała groźnie. W Mikołowie na placu budowy drogi pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury oraz Nowy Świat znaleziony został przedmiot przypominający pocisk. Sprawą od razu zajęły się służby.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Według wstępnych informacji, które udało nam się uzyskać, jest to pocisk, który pochodzi prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Jego wymiary to około 50 centymetrów długości i około 10 centymetrów średnicy – mówi sierż. szt. Ewa Sikora, KPP w Mikołowie.

Policja wygrodziła teren taśmą. Nie było zagrożenia i mieszkańcy oraz pracownicy pobliskich firm nie musieli być ewakuowani.

Mikołów: Przypał z niewypałem. Groźna bomba okazała się betonem
Mikołów: Przypał z niewypałem. Groźna bomba okazała się betonem

– Wyznaczono 200-metrową strefę bezpieczeństwa. W tej chwili nie mówi się o ewakuacji. Prawdopodobnie nie będzie takiej potrzeby, ale o tym decydują oczywiście służby – mówi Tomasz Rogula, UM w Mikołowie.

Potrzeby nie było, bo po przyjeździe saperów na miejsce okazało się, że znaleziony przedmiot z bombą nie ma nic wspólnego, Za pocisk został uznany przypominający go do złudzenia kawałek betonu.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny WSTRZĄS zakołysał Śląskiem i Zagłębiem!

Świnie zjadły swojego właściciela?! Makabrę wyjaśnia policja!

Gdzie jest kierowca Audi? Staranował radiowóz, a w Bytomiu rozpłynął się w powietrzu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close