Region

WOŚP gra po raz 29. Na koncie już ponad 40 mln zł

Wyjątkowo w ostatnią niedzielę stycznia rozpoczął się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko do godziny 8 rano na koncie Orkiestry było już ponad 40,5 mln zł. Czy będzie rekord?

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Podczas tegorocznego finału Orkiestra będzie zbierać pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W 2021 roku WOŚP ma zamiar kupić takie sprzęty jak np. zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, egzoskopy, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

Dziś na ulicach w całym kraju pojawi się około 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych zostało ponad 1,3 tys. sztabów. Wszyscy z nich zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej jak maseczki, rękawiczki, czy płyny dezynfekujące.

Pierwotnie 29. finał WOŚP miał odbyć się 10 stycznia, ale z powodu obowiązujących obostrzeń Jurek Owsiak podjął decyzję o przełożeniu jej na 31 stycznia.

Fot. WOSP.org.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Walka o Oliwkę ciągle trwa! Brakuje prawie pięciu milionów [WIDEO]

Kradzież szczepionek przeciwko koronawirusowi w Chorzowie! [WIDEO, NOWE FAKTY]

Najpierw był problem żeby je dostać, a teraz zalegają w magazynach. Śląska Izba Lekarska ma jeszcze darmowe szczepionki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close