KrajRegionWiadomość dnia

WOŚP zagra już po raz 26! Śląski finał 14 stycznia w Chorzowie. To już ostatnie przygotowania [WIDEO]

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia po raz już 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Śląski finał WOŚP 2018 odbędzie się w Chorzowie. Chorzowie, którego placówki medyczne dostały juz sporo sprzętu opatrzonego czerwonym serduszkiem – logo WOŚP.

 

To tylko jedno z urządzeń, które trafiły do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Taki tomograf kosztuje około 3 milionów złotych, a orkiestra przekazała go 3 lata temu. To tylko jedna pozycja z długiej listy. -Dostaliśmy sprzętu na tę część dziecięcą za 9 milionów złotych. W tym są i drobne sprzęty typu pompy infuzyjne i duże sprzęty typu tomograf komputerowy, czy aparat rentgenowski, więc to jest wysoko specjalistyczny sprzęt, bardzo drogi – mówi Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia po raz już 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Śląski finał WOŚP 2018 odbędzie się w Chorzowie

Tak, jak drogi WOŚP jest sam Chorzów, to na jego terenie po raz czwarty już zorganizowany zostanie śląski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbędzie się on na wyjątkowym obiekcie, a w programie są między innymi koncerty NeuOberschlesien czy Miuosha. Nie zabraknie też tradycyjnego światełka do nieba. -Chorzów bardzo wiele zawdzięcza Orkiestrze i Jurkowi Owsiakowi. Tutaj jest takie miejsce, żeby podziękować za to wszystko, ponieważ otrzymaliśmy wiele sprzętu niezbędnego dla dzieci, dla noworodków, dla seniorów naszych chorzowskich. Naprawdę Orkiestra bardzo wspomogła nasze szpitale, za co jesteśmy bardzo wdzięczny, a sprzęt jest naprawdę bardzo intensywnie wykorzystywany – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia po raz już 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Śląski finał WOŚP 2018 odbędzie się w Chorzowie

Żeby jednak kupić nowy nie tylko dla Chorzowa, bo orkiestra stara się go dzielić równo pomiędzy szpitale – potrzebna jest oprócz hojności Polaków także praca wielu osób – przede wszystkim wolontariuszy, którzy w niedzielę wyjdą na ulice i będą kwestować z charakterystycznymi, orkiestrowymi puszkami. –W moim przypadku jakoś nigdy nie musiałam korzystać ze sprzętu, który jest finansowany z WOŚP, ale słyszy się dużo opinii, że się przydaje, że jest naprawdę duży pożytek z tego sprzętu i to jest tak myślę super pobudka. A przy okazji jest to super zabawa i wyzwanie dodatkowo, że organizujemy te imprezy, to nie jest łatwe przedsięwzięcie, a daje super satysfakcję – mówi Marta Szafraniec, wolontariuszka.

 

WOŚP 2018, którego śląski finał odbędzie się w Chorzowie, zbiera środki pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 14 stycznia. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close