KrajRegion

Wszedł do budynku, w którym kilka osób odbywało zbiorową kwarantannę. Podobno jedna z tych osób prosiła go o alkohol

39-latek został ukarany mandatem po tym, jak nie zwracając uwagi na zagrożenia i zakazy, wszedł do budynku, w którym kilka osób odbywało zbiorową kwarantannę. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że jedna z osób zawołała go przez okno i poprosiła  o kupno alkoholu.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nakło (woj. kujwsko-pomorskie). Policjanci otrzymali informację od pracownika starostwa powiatowego, że do budynku przeznaczonego do odbywania zbiorowej kwarantanny, wbrew zakazowi, wszedł jakiś mężczyzna. Kiedy na miejsce pojechał patrol okazało się, że mężczyzna wykorzystał moment, kiedy do osób przebywających w budynku dostarczono żywność i drzwi placówki przez chwilę były otwarte. Mężczyzna przespacerował korytarzami i rozmawiał z jedną z osób odbywających kwarantannę, po czym wyszedł, a cała sytuacja została uwieczniona na monitoringu.

Dzielnicowy, który zapoznał się z zapisem monitoringu, patrolował miasto w poszukiwaniu mężczyzny, którego wizerunek uwieczniły kamery. 39-latek został znaleziony na parkingu przy jednym z nakielskich marketów. Mężczyzna tłumaczył policjantowi, że wszedł do budynku, bo jakaś osoba w nim przebywająca zawołała go przez okno i poprosiła o kupno alkoholu, a że nie spotkał jej na korytarzach, wyszedł.

Zachowanie 39-latka było nieodpowiedzialne. Tym bardziej, że budynek, w którym osoby zorganizowano zbiorową kwarantannę, jest specjalnie oznaczony i widnieją tam też informacje o bezwzględnym zakazie wejścia. Mieszkaniec nakielskiej gminy złamaniem tego zakazu mógł narazić na utratę zdrowia nie tylko siebie, ale także osoby ze swojego najbliższego otoczenia, dlatego za tę nieodpowiedzialność przyjdzie mu zapłacić 500 złotowy mandat. O sytuacji powiadomiono też Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Koronawirus na Śląsku: Służby świąt nie mają. To wyjątkowo pracowita Wielkanoc

Puste kościoły i smutna Wielkanoc w czasie epidemii koronawirusa [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

źr. Policja Kujwsko-Pomorska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close