KrajRegion

Wszedł do kościoła i oddał mocz w przedsionku. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia

Mężczyzna w przedsionku kościoła w Andrychowie oddał mocz, a ponadto dokonał uszkodzenia mienia. Mieszkaniec Andrychowa został zatrzymany. Usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych, dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w przedsionku kościoła w Andrychowie (woj. małopolskie) oddał mocz, a ponadto dokonał uszkodzenia mienia. Skierowani na miejsce policjanci zastali mężczyznę, którego rysopis zgadzał się z podanym w zgłoszeniu. Jak się okazało, 56-letni mieszkaniec Andrychowa był pijany – badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. 56-latek nie tylko obraził uczucia religijne poprzez oddanie potrzeby fizjologicznej na terenie kościoła, ale również zniszczył znajdujące się tam książki, kwiaty i znicze, a także spożywał alkohol w miejscu publicznym. Wartość powstałych strat została wyceniona na kwotę 250 złotych.

 

źr. KWP Kraków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close