KrajRegionWiadomość dnia

WYBORY 2020: Sondażowe wyniki wyborów. Duda, Trzaskowski, Hołownia. Czeka nas druga tura

Są sondażowe wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020. Wg wstępnych wyników największe poparcie zyskał obecny, starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Za nim Rafał Trzaskowski. Nikt nie uzyskał poparcia przewyższającego 50% – a więc czeka nas druga tura.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Wybory 2020 się nie zakończyły – mamy prezydencką dogrywkę – przynajmniej patrząc na wyniki sondażowe exit poll. Wg nich, pierwsze miejsce w wyborach 28 czerwca zajął obecny prezydent Andrzej Duda, z poparciem 41,8 procenta głosów. Za nim – kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski, który wg wyników exit poll zyskał 30.4%.

Na trzecim miejscu – Szymon Hołownia z poparciem 13,3% głosów. Krzysztof Bosak – kandydat Konfederacji uzyskał poparcie 7,4%. Duże zaskoczenie to niskie wyniki kandydatów Lewicy i PSL. Według sondażowych wyników exit poll Robert Biedroń z Lewicy zyskał 2,9%. Władysław Kosiniak Kamysz uzyskał 2,6%.

Wieczór wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy zorganizowano w Łowiczu. Jak mówił prezydent – tu jest serce Polski, ale i serce Europy.

Wieczór wyborczy | #DUDA2020

? NA ŻYWO | Wieczór wyborczy | #DUDA2020 ??

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Niedziela, 28 czerwca 2020

-Bardzo dziękuję za zaufanie i poparcie – mówił w swoim sztabie wyborczym Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Kiedy sala przestała śpiewać „100 lat” – Andrzej Duda odniósł się do uzyskanego 28 czerwca wyniku. –Dziękuję za to wsparcie, ale przede wszystkim dziękuję wszystkim Polakom za tą wspaniałą frekwencję (62.9 proc – dop.red) Bez względu na to, na którego kandydata Państwo głosowaliście – dziękuję za to, że poszliście do głosowania i skorzystaliście z tego najważniejszego demokratycznego prawa – mówił Andrzej Duda. -Dziękuję za zaufanie dla mnie. 5 lat prowadzenia polityki, krytykowany, atakowany, wielkie, społeczne projekty realizowane przez te 5 lat i ogromne oczekiwania. Teraz uzyskaliśmy lepszy wynik, zagłosowało na mnie więcej wyborców w 1, turze niż pięć lat temu. Ta przewaga jest potężna, poznamy ją w liczbach bezwzględnych za kilka dni – mówił Andrzej Duda. -Mamy różne wizje Polski z Panem Rafałem Trzaskowskim, ale jemu także bardzo gratuluję wyniku – mówił przy wyjącej publiczności w Łowiczu prezydent Andrzej Duda.

Otwarty wieczór wyborczy #Trzaskowski2020 – oglądajcie #NaŻywo!

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Niedziela, 28 czerwca 2020

-Zanim podziękuję całej Polsce, chciałem serdecznie podziękować Małgorzacie Kidawie – Błońskiej. Dzięki niej, jej uporowi mamy dzisiaj a nie 10 maja wybory!mówił na swoim wieczorze wyborczym Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Koalicji Obywatelskiej. -Ten wynik pokazuje dobitnie, że 58% naszego społeczeństwa chce zmiany. Dlatego mówię tu i teraz – będę kandydatem zmiany! Wybory 12 lipca to nie będą wybory między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. To będą wybory między Polską otwartą, a Polską szukającą wroga, to będą wybory między tymi, którzy mówią obywatelom, że coś im dali, a tymi, którzy mówią, że wszystko w Polsce zawdzięczamy Waszej ciężkiej pracy – mówił podsumowując wyniki I tury wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski.

 

-Czy to jest wynik moich marzeń? Tak! – mówił na swojej konwencji kończącej kampanię wyborczą Szymon Hołownia, który z poparciem 13,3% zajął trzecie miejsce. -Naszym wyznacznikiem jest polityka, która słucha, znaleźliśmy się w momencie, w którym udało się nam przekonać miliony ludzi, bo przy sondażowej frekwencji prawie 63% udało się nam przekonać do naszych ideałów ponad 2,5 miliona ludzi – mówił Szymon Hołownia. Nie powiedział jednak, czy któremuś z kandydatów przekaże swoje poparcie.

Opublikowany przez Szymona Hołownię Niedziela, 28 czerwca 2020

Wyniki wyborów skomentował także Krzysztof Bosak – kandydat na prezydenta Konfederacji. -Stało się to, na co pracowaliśmy od lat. Konfederacja stała się trzecią siłą polityczną w Polsce, to zupełnie nowa polityczna jakość i rzeczywistość. Wyszliśmy daleko poza to, co udało się kiedyś zdobyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego czy Sejmumówił na wieczorze wyborczym Krzysztof Bosak. Tu także nie padły jasne deklaracje co do przekazania poparcia, a to właśnie elektorat Konfederacji może być języczkiem u wagi 2 tury wyborów prezydenckich.

Wieczór wyborczy #Bosak2020

Wieczór wyborczy #Bosak2020

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Niedziela, 28 czerwca 2020

Jeśli wyniki badań sondażowych Ipsos potwierdzą się – 12 lipca czeka nas II tura wyborów prezydenckich. I jeśli próg błędu wynoszący 2 procent potwierdzi się – zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

 

Wybory prezydencie 2020: wyniki sondażowe exit poll Ipsos

Andrzej Duda zdobył 41,8 procent

Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 procent

Szymon Hołownia, który zdobył 13,3 procent.

Pozostali kandydaci w sondażu exit poll zdobyli:

Krzysztof Bosak – 7,4 procent;

Robert Biedroń – 2,9 procent;

Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6 procent;

Marek Jakubiak – 0,5 procent;

Waldemar Witkowski – 0,3 procent;

Paweł Tanajno – 0,3 procent;

Stanisław Żółtek – 0,3 procent;

Mirosław Piotrowski – 0,2 procent.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja

Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi

Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca

 

autor: Wojciech Żegolewskiźródło: TVN 24, Onet
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close