Region

Wybory prezydenckie. Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów?

W niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w których zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Państwowa Komisja Wyborcza podała już harmonogram swoich konferencji, podczas których będzie podawała frekwencję wyborcza oraz wyniki głosowania.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Pierwsza konferencja PKW odbędzie się w niedzielę o godzinie 10. Wtedy też komisja poda informacje na temat rozpoczęcia i przebiegu głosowania. Z kolei o godzinie 13:30 powinniśmy poznać dane dotyczące frekwencji na godzinę 12. O godzinie 18:30 PKW poda frekwencję do godziny 17, a o godzinie 22 na konferencji prasowej poznamy informacje na temat zakończenia głosowania i ogólnej frekwencji. Tuż po godzinie 21 powinny zostać także opublikowane wyniki tzw. exit poll. To jednak wstępne wyniki, na te oficjalne będziemy musieli poczekać co najmniej do poniedziałku.

I właśnie na poniedziałek PKW planuje zwołać cztery konferencje prasowe. Podobnie jak w niedzielę, odbędą się o godzinie 10, 13:30, 18:30 i 22. Bardzo możliwe, że już w poniedziałek PKW ogłosi oficjalne wyniki wyborów, choć bardziej prawdopodobnym terminem jest wtorek rano.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Burze nad Śląskiem: Bytom znowu zalany! I znowu pływa ulica Piłsudskiego! [WIDEO]

Kąpieliska Pogoria I oraz III będą znowu otarte. Ratownicy wreszcie się znaleźli [WIDEO]

Mural z Trzaskowskim w Katowicach już zniszczony. Nie oparł się wandalom nawet 1 dzień!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close