AlarmRegionWiadomość dnia

Kąpieliska Pogoria I oraz III będą znowu otarte. Ratownicy wreszcie się znaleźli [WIDEO]

Jeszcze tylko dzisiaj zamknięte są kąpieliska Pogoria I i III w Dąbrowie Górniczej. Powodem takiej sytuacji była rezygnacja firmy z Gliwic, która miała zabezpieczać teren. Ratownicy w miniony weekend zeszli z plaży. Aktualnie zabezpieczeniem kąpielisk zajęło się Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Dąbrowy Górniczej, które w trakcie sezonu letniego pracowało tu od lat. Trwa budowa zabezpieczeń na kąpielisku., a ratownicy uspokajają.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Nie ma co się martwić, bezpieczeństwo na tej plaży będzie na pewno – mówi Adrian Wrona, kierownik ratowników wodnych.

Od poniedziałku do piątku na Pogorii III będzie pracowało około 10u ratowników, w weekendy nawet 15u. Pracownicy WOPRu z Dąbrowy Górniczej to nie tylko odpowiednio przeszkoleni ratownicy wodni. To również ludzie przeszkoleni w zakresie ratownictwa medycznego, posiadający odpowiedni sprzęt do szybkiego reagowania.

-Wiele firm jest firmami kompletnie nieprzygotowanymi, które nie posiadają stosownego doświadczenia, kwalifikacji. Co tutaj również to pokazało start sezonuzaznacza Andrzej Latosik, prezes WOPR w Dąbrowie Górniczej.

 

O sprawie przeczytacie także tutaj:

Pogoria III otwarta czy zamknięta? Na plaży dzikie tłumy, ale nikt ich nie pilnuje!

Ale jak nie wiadomo o chodzi, to chodzi o pieniądze. W dobie pandemii wiele podmiotów samorządowych straciło wpływy do budżetów, przez co aktualnie szuka oszczędności. Wszystkie tego typu firmy muszą spełniać wyśrubowane normy.

-Podmioty, które uczestniczą w takim postępowaniu, jak gdyby z góry można zakładać, że one są do tego przygotowane. No życie pokazało, że jednak tak nie jest – mówi Henryk Mańka, zastępca dyrektora CSiR w Dąbrowie Górniczej.

Zabezpieczone na nowo kąpieliska Pogoria I i III będą dostępne dla mieszkańców od soboty, 4 lipca.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad trzydziestu poszkodowanych w wypadku za Częstochową! Ciężarówka uderzyła w autokar i stanęła w płomieniach

Metan zapalił się w kopalni Budryk w Ornontowicach [NOWE FAKTY]

Spalarnia odpadów powstanie w Rudzie Śląskiej? Urząd Miasta wydał decyzję środowiskową dla budowy [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close