KrajRegionWiadomość dnia

Śląskie prze jak taran! 80 nowych przypadków koronawirusa. W jakich miastach? [KORONAWIRUS 3.7.2020]

Niestety – niewiele się na razie zmienia. Śląskie było, jest i jeszcze długo będzie polskim liderem zakażeń koronawirusem. W najnowszej fali przypadków aż 80 jest z woj.śląskiego. To najwięcej w całej puli wyników testów, jakie opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Mamy 259 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w piątek, 3 lipca Ministerstwo Zdrowia. Aż 80 – czyli średnio co trzeci przypadek potwierdzony ostatniej doby – jest z naszego regionu.

-Zakażeniu ulegli kolejni mieszkańcy województwa: mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku, młody mieszkaniec Jaworzna, 2 mieszkańców Katowic (starsza kobieta i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Siemianowic Śląskich (kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna), młody mieszkaniec Kłobucka, młoda mieszkanka powiatu raciborskiego, 3 mieszkańców Sosnowca (2 kobiety: starsza i w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 4 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (najstarszy 75, najmłodszy 24 lata), 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 82, najmłodszy 24 lata), 7 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 53, najmłodszy 9 lat), 2 mieszkańców powiatu będzińskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), 26 mieszkańców powiatu mikołowskiego (najstarszy 96, najmłodszy 4 lata), 2 mieszkańców Tychów (w średnim wieku i w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkanka powiatu bieruńsko–lędzińskiego w sile wieku, mieszkaniec Rudy Śląskiej w sile wieku, 7 mieszkańców Żor (najstarszy 61, najmłodszy 25 lat), 7 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 77, najmłodszy 12 lat) i 4 mieszkańców Rybnika (najstarszy 43, najmłodszy 24 lata) – informują służby prasowe wojewody śląskiego.

145 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało i obecnie jest 8219 ozdrowieńców w województwie śląskim.

 

Niestety – dobre informacje mieszają się ze złymi. W woj.śląskim odnotowano kolejne zgony zakażonych koronawirusem. -W szpitalu w Raciborzu zmarły: 67-letnia kobieta z Katowic oraz 82-letnia kobieta z powiatu wodzisławskiego. W szpitalu w Tychach zmarli: 80-letni mężczyzna z Chorzowa oraz 58-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. W szpitalu w Gliwicach zmarł 60-letni mężczyzna z Gliwic – poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach.

 

Wg najnowszych danych, w woj.śląskim mamy już potwierdzonych 13 083 przypadki koronawirusa. Zmarło do tej pory 339 zakażonych. W skali kraju mówimy już o 35 405 zakażeniach COVID-19. W całej Polsce mamy też 1 507 przypadków śmiertelnych.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: WSSE Katowice, ŚUW w Katowicach, MZ

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad trzydziestu poszkodowanych w wypadku za Częstochową! Ciężarówka uderzyła w autokar i stanęła w płomieniach

Metan zapalił się w kopalni Budryk w Ornontowicach [NOWE FAKTY]

Spalarnia odpadów powstanie w Rudzie Śląskiej? Urząd Miasta wydał decyzję środowiskową dla budowy [WIDEO]
 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close