KrajRegionWiadomość dnia

Rząd chwali tarczę antykryzysową na Śląsku i w Zagłębiu. Politycy PiS zrobili dziś rajd po regionie [WIDEO]

Wiceministrowie Prawa i Sprawiedliwości chwalą tarczę antykryzysową. Najpierw w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie zrobił to Stanisław Szwed, który odwiedził miejscową firmę Meblomar, a chwilę później w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach – Alina Nowak. W Jaworznie minister podkreślał, że stopa bezrobocia w kraju wynosi obecnie 6 proc., ale w całym województwie śląskim jest zdecydowanie niższa – 4,5 proc.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Te działania, które podejmujemy w ramach tarczy antykryzysowej pokazują, że ochrona miejsc pracy spełnia swoje zadania, bo przyrost bezrobocia nie jest duży i mamy nadzieję, że najświeższe dane za czerwiec pokażą, że stopa bezrobocia nie wzrośnie znacznie – mówi Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Z kolei wiceminister Alina Nowak dzisiaj podkreślała, że Śląsk jest jednym z głównych beneficjentów pieniędzy z tarczy antykryzysowej. W całym kraju w ramach tarczy przekazano 105 mld zł.

– Pozwoliło to na ochronę ponad 5 mln miejsc pracy. Jeżeli chodzi o województwo śląskie, to należy powiedzieć, że Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach jest liderem jeśli chodzi o ilość wydanych środków na ochronę miejsc pracy. W ramach tarczy antykryzysowej Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach przekazał 1,3 mld zł na ochronę tych miejsc pracy – mówi Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

O ile miejsca pracy w wielu przypadkach zostały ochronione, to warto zwrócić uwagę, że spora ilość pracodawców zdecydowała się na cięcia wynagrodzeń swoim pracownikom. Na razie nie wiadomo na jak długo.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad trzydziestu poszkodowanych w wypadku za Częstochową! Ciężarówka uderzyła w autokar i stanęła w płomieniach

Metan zapalił się w kopalni Budryk w Ornontowicach [NOWE FAKTY]

Spalarnia odpadów powstanie w Rudzie Śląskiej? Urząd Miasta wydał decyzję środowiskową dla budowy [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close