AlarmRegion

Pogoria III otwarta czy zamknięta? Na plaży dzikie tłumy, ale nikt ich nie pilnuje!

Zamknięte cy otwarte? Nabite do ostatniego miejsca – tak wyglądało dziś formalnie zamknięte kąpielisko Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Powodem jest problem z firmą, która wygrała przetarg na zabezpieczenie tego terenu. W miniony weekend pojawiły się tu tłumy. Pracownicy firmy Ratownictwo Wodne RP z Gliwic, którzy mieli monitorować bezpieczeństwo po prostu zeszli z plaży, tłumacząc, że boją się o swoje zdrowie, a dokładniej zarażenia COVID-19. Mimo zakazu plaża jest pełna ludzi.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


Przedstawiciele miasta podkreślają że mieszkańcy mogą pływać na własną odpowiedzialność. O bezpieczeństwo setki pływających dba grupa interwencyjna WOPR z Dąbrowy Górniczej w liczbie trzech ratowników. Dąbrowianie nie widzą problemu.

– Myślę, że jest bezpiecznie i tak i tak – mówi nam jeden z mieszkańców Dąbrowy Górniczej. – Oczywiście no proszę pana, jest ratownik są ludzie… – Jest 3 ratowników na setki ludzi … – Myślę, że to wystarczająco –  mówi inny z wypoczywających nad Pogorią III.

Według ustaleń Centrum Sportu i Rekreacji, ratownicy którzy zeszli z plaży nie posiadali odpowiedniej liczby sprzętu potrzebnego do zabezpieczenia kąpieliska. Swoją rezygnację motywowali faktem, że osoby przebywające nad zbiornikiem nie zachowywały dystansu, łamały wszelkie zalecenia, a przy plażach znajdował się jeden zbiornik z płynem do dezynfekcji. Co o bezpieczeństwie w tym miejscu teraz sądzi urząd miasta?

 

-Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy kto decyzje się spędzać swój wolny czas i wypoczywać w taki sposób. Ale decydując się na to powinien pamiętać, że stan epidemii w dalszym ciągu obowiązuje, jest zagrożenie koronawirusem i powinien mieć świadomość, że bierze na siebie odpowiedzialność ewentualnego zakażenia siebie bądź innych mówi Bartosz Matylewicz, naczelnik wydziału marki miasta Dąbrowy Górniczej.

Ratownictwo Wodne RP z Gliwic sprawy komentować nie chce. Pogoria I też póki co jest wyłączona z użytkowania, ale i na tym kąpielisku znajdują się ludzie. Według najświeższych informacji postępowanie, w którego toku zostanie wyłoniona nowa firma dbająca o bezpieczeństwo plażowiczów zostanie rozpoczęte na dniach.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki [WIDEO]

PRZERAŻAJĄCE!!! Bomby atomowe wymierzone w Katowice i Gliwice! Miast na liście jest więcej!

Najlepsi studenci z WST zasilą Beskidzkie Centrum Onkologiczne. List intencyjny już podpisany!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close