AlarmRegionWiadomość dnia

Cieszyn do Istebnej: Przeproście za transparent „Cieszyn głosuje za Dudą!”. Istebna do Cieszyna: Nie przeprosimy!

Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz wzywa wójt Istebnej Łucję Michałek do przeproszenia mieszkańców Cieszyna. W trakcie wiecu Andrzeja Dudy w Skoczowie Michałek ubrana w tradycyjny strój regionalny, trzymała transparent z napisem „Cieszyn głosuje za Dudą”. Mieszkańcy są oburzeni, bo uważają, że to kto na kogo głosuje w ich mieście to indywidualna sprawa każdego wyborcy, a zachowanie pani wójt nie przystoi osobie na takim stanowisku.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Myślę, że to jest dosyć słabe, bo ludzie widzą jak ta władza rządzi tak naprawdę i mają swój wybór. Nikt nie musi mówić nam głosuj na tego albo głosuj na tego. Tym bardziej jeśli jest to jakaś Pani nie z Cieszyna – mówi nam pan Wojciech, mieszkaniec Cieszyna.

W I turze wyborów prezydenckich wygrał w Cieszynie Rafał Trzaskowski uzyskując 4 % -ową przewagę nad Andrzejem Dudą. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia. Warto dodać, że z apelem do Pani wójt burmistrz Cieszyna czekała do wczoraj, by na podstawie oficjalnych danych PKW wykazać cieszyński pluralizm. Przedstawiciele władz miasta nie mogą uwierzyć, że ktoś ze środowisk samorządowych składa tak odważną tezę jaką jest przekonanie mieszkańców na jednego kandydata.

-Myślę, że Pani Wójt również czuła by się dziwnie gdyby to nagle na rynku w Cieszynie, pojawiła się burmistrz Cieszyna z napisem Istebna głosuje na Biedronia, Hołownię czy kogokolwiek innego. Myślę, że reakcja Pani wójt byłaby podobna do mojejmówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Sama zainteresowana twierdzi, że na wiecu Andrzeja Dudy w Skoczowie pojawiła się prywatnie jako mieszkanka Śląska Cieszyńskiego, a nie jako wójt Istebnej, stąd regionalny strój, oraz że do manifestacji swoich preferencji wyborczych mimo piastowanego stanowiska ma prawo. No właśnie do swoich preferencji, ale czy oby na pewno do deklaracji poparcia w imieniu całego Cieszyna, w którym nawet nie mieszka? Wójt gminy Istebna Łucja Michałek sprawę komentuje krotko.

– Odpowiadam, że przeprosin nie będzie, a całą sytuację uważam za absurdalną. Jeszcze raz podkreślam, że mieszkańcy Cieszyna mają pełne prawo wyrażać swoje preferencje polityczne, w imię praw jakie otrzymają, jakie posiadają jako obywatele Rzeczpospolitej Polskiejmówi Łucja Michałek wójt gminy Istebna.

Spór pomiędzy wójt Istebnej, a burmistrz Cieszyna trwa i jak widać na załączonym obrazku do kompromisu raczej nie dojdzie. II tura wyborów już 12 lipca. Czy Cieszyn zagłosuje za Dudą? Zobaczymy

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki [WIDEO]

PRZERAŻAJĄCE!!! Bomby atomowe wymierzone w Katowice i Gliwice! Miast na liście jest więcej!

Najlepsi studenci z WST zasilą Beskidzkie Centrum Onkologiczne. List intencyjny już podpisany!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close