RegionWiadomość dniaZdrowie

Najlepsi studenci z WST zasilą Beskidzkie Centrum Onkologiczne. List intencyjny już podpisany!

Nowe kadry dla Beskidzkiego Centrum Onkologicznego w Bielsku-Białej. To tu wkrótce będą trafiać najlepsi studenci kierunku lekarskiego Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Dynamika z jaką rozwija się uczelnia medyczna, z którą będziemy właśnie podpisywać list intencyjny pozwala oceniać, że rokowania co do tego przedsięwzięcia są dobre, szczególnie, że zainteresowanie kierunkami medycznymi jest coraz większe – mówi Lech Wędrychowicz, Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski.

Dzisiaj w bielskim urzędzie miasta podpisano list intencyjny w sprawie współpracy WST ze szpitalem. Już od października studenci będą odbywać tutaj zajęcia i uczyć się zawodu. A w przyszłości – zasilą kadrę szpitala. Ale to nie jedyne planowane działania w ramach współpracy.

– Powołujemy katedry, które będą działały właśnie w Beskidzkim Centrum Onkologicznym i wspólnie z nim zamierzamy utworzyć centrum badawczo-rozwojowe, gdzie nie tylko pracownicy naszej uczelni, ale również innych jednostek naukowych, czy nasi studenci, będą mogli wykonywać badania medyczne – mówi Arkadiusz Hołda, kanclerz WST.

Dzisiaj w bielskim urzędzie miasta podpisano list intencyjny w sprawie współpracy WST ze szpitalem. Już od października studenci będą odbywać tutaj zajęcia i uczyć się zawodu
Dzisiaj w bielskim urzędzie miasta podpisano list intencyjny w sprawie współpracy WST ze szpitalem. Już od października studenci będą odbywać tutaj zajęcia i uczyć się zawodu

Prezydent Bielska liczy na to, że podpisany dzisiaj list intencyjny to dopiero początek długoletniej współpracy.

– To jest duże znaczenie dla miasta, z tego powodu, że jest to miejmy nadzieję, w przyszłości, zalążek uczelni medycznej, a przynajmniej jej filii – mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Kierunek lekarski został uruchomiony w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach w 2018 roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tu Andrzej Duda zyskał rekordowe poparcie! Jaka to gmina?

Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!

Od środy można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”. Na razie tylko w formie elektronicznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close