AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!

Zwykle były tu korki, ale odkąd nie da się przejechać droga krajowa nr 86 jest pusta. Jeden z wiaduktów na bardzo ruchliwej trasie od soboty nie nadaje się do użytku. Samochody długo nie będą mogły poruszać się pomiędzy Katowicami i Tychami najszybszą trasą. Na objazdach tworzą się korki.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Wyznaczono objazdy zarówno dla kierowców z Giszowca i Murcek, czyli dla ruchu lokalnego, jak również dla tranzytu. Ten kierowany jest ,jadąc od Tychów, automatycznie na trasę S1. Jeżeli jedziemy od strony Katowic, to ruch jest kierowany na autostradę A4. Następnie, w Mysłowicach, także na trasę S1. Tak, aby tutaj jak najmniej kierowców jechało przez dzielnice Giszowiec, Kostuchna i Murcki – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Tocząca się od nieco ponad roku inwestycja na skrzyżowaniu dróg o numerach 86 i 81 jest wykonana w 40%. Wiadukt, który uległ uszkodzeniu był w bardzo złym stanie. Jego wyburzenie i tak było zaplanowane. Jednak nikt nie przypuszczał, że dojdzie do osunięcia ziemi.

Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!
Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!

-Zdajemy sobie sprawę z tego, że droga krajowa nr 81 i 86, ten odcinek remontowany, jest kluczowy dla ruchu w aglomeracji śląskiej. Będziemy chcieli w jak najszybszym czasie doprowadzić do tego, żeby samochody powróciły na ul. Pszczyńską. Ale priorytetem będzie bezpieczeństwo kierowców oraz czas w jakim będziemy to mogli przywrócićmówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Grupa NDI.

Wykonawca musi opracować nowy harmonogram prac. Powinien on być znany za kilka dni. Mimo to mieszkańcy aglomeracji nadal muszą dostać się jakoś do pracy i nie tylko. Dlatego Koleje Śląskie dzisiaj rano przyjechały z Tychów do Katowic większymi pociągami.

-Wzmocniliśmy te nasze składy, dołożyliśmy dodatkowe wagony. Frekwencja odbiła się względem tego, co było poprzednio. Rano na tej linii z Tychów Lodowiska mieliśmy około 95% obłożenia – mówi Tomasz Musioł, Koleje Śląskie.

 

Regionalny przewoźnik nie wyklucza zwiększenia częstotliwości połączeń. Z kolei ZTM zachęca do korzystania z metrobiletu.

-Jest to bilet miesięczny dostępny w wersji elektronicznej. Upoważnia do podróży autobusami, trolejbusami i tramwajami ZTM oraz pociągami Kolei Śląskich – mówi Michał Wawrzaszek, ZTM.

Na podstawie tego biletu można też zostawić za darmo auto na tyskich parkingach. Możliwe, że mieszkańcy skorzystają z tej oferty, bo DK86 ma być zamknięta nawet przez najbliższe trzy miesiące.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja

Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi

Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close