AlarmRegionWiadomość dnia

Co trzeci nowy przypadek koronawirusa to wciąż woj.śląskie [KORONAWIRUS 30.06.2020]

Niestety, wciąż najwięcej nowych przypadków koronawirusa jest wykrywanych testami w woj.śląskim. W dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 239 nowych przypadkach COVID-19. Aż 84 to zakażeni z woj.śląskiego.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Szczegółowe dane o przypadkach z ostatniej doby podał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

-Zakażeniu ulegli kolejni mieszkańcy województwa: mieszkaniec Świętochłowic w sile wieku, 5 mieszkańców Chorzowa (najstarszy 55, najmłodszy 29 lat), 9 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (najstarszy 59, najmłodszy 26 lat), 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego, 3 mieszkańców powiatu mikołowskiego w średnim wieku, mieszkaniec Jaworzna w sile wieku, 5 mieszkańców Rudy Śląskiej (najstarszy 60, najmłodszy 33 lata), 4 mieszkańców Katowic (najstarszy 53, najmłodszy 29 lat), starsza mieszkanka Bielska–Białej, mieszkaniec powiatu lublinieckiego w sile wieku, 6 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 59, najmłodszy 3 lata), 3 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (nastolatek, starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta w sile wieku i 2 młodych mężczyzn), 17 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 56, najmłodszy 25 lat), mieszkaniec Mysłowic w sile wieku, 2 mieszkańców Lędzin (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkaniec Bytomia w sile wieku, 4 mieszkańców Żor (najstarszy 65, najmłodszy 11 lat), 12 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 54, najmłodszy 25 lat). Łącznie odnotowano 12 686 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informują służby prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 

313 kolejnych osób wyzdrowiało i obecnie mamy 7779 ozdrowieńców

 

Dobrą wiadomością jest, iż w kopalni Bobrek należącej do Węglokoksu wszyscy pracownicy, a było ich 590, u których wykryto zakażenie Covid-19, wyzdrowieli. Przypomnijmy, iż Bobrek był jedną z pierwszych kopalń, w której prowadzono badania przesiewowe. W sumie w zakładzie tym dokonano 5256 badań.

Dane dotyczące zakażeń w woj.śląskim wkrótce znowu mogą jednak wzrosnąć. 29 czerwca ruszył kolejny etap badań przesiewowych w KWK Borynia i pobrano ok. 800 próbek materiału do badań genetycznych, we wtorek 30 czerwca – 500 kolejnych, jutro przebadanych ma być następnych 500 górników.

Niestety, wzrósł bilans śmiertelny koronawirusa w woj. śląskim. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 71-letnia kobieta z powiatu zawierciańskiego oraz 77 i 74-letni mężczyźni z powiatu wodzisławskiego; w szpitalu w Tychach zmarli: 88-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego i 91-letnia kobieta z Bytomia.

W sumie w województwie śląskim mamy już potwierdzonych testami 12 686 przypadków zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów w naszym regionie to już 329 osób. W całej Polsce jest już potwierdzonych 34 393 przypadków COVID-19, z czego 1 463 to przypadki śmiertelne.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tu Andrzej Duda zyskał rekordowe poparcie! Jaka to gmina?

Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!

Od środy można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”. Na razie tylko w formie elektronicznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close