KrajRegionWiadomość dnia

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki [WIDEO]

Mieszkańcy liczącej nieco ponad 2,5 tys. mieszkańców wsi Koszarawa niedaleko Żywca najliczniej głosowali w wyborach prezydenckich w województwie śląskim. Frekwencja wyniosła tu 76,81 proc. W nagrodę do Koszarawy trafi obiecany w „Bitwie o wozy” wóz strażacki warty ok. 800 tys. zł.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


– W akcjach gaśniczych przyda się on bardzo, ponieważ nasz teren jest tak urozmaicony, że samochód, który stoi tam nie wyjedzie w każde miejsce, w które trzeba będzie dojechać podczas akcjimówi Zuzanna Lach, OSP Koszarawa.

 

Akcja toczyła się też w samej wsi, gdzie mieszkańcy przez wiele tygodni mobilizowali się nawzajem do udziału w wyborach. Bez podziałów politycznych.

– Połączyliśmy wszystkie siły razem: mieszkańców, radnych, wójta, poprzedniego wójta, można powiedzieć, że cała opozycja i obecni rządzący połączyliśmy siły, różne ugrupowania, stowarzyszenia tak jak koło gospodyń wiejskich. Wyprodukowane zostały banery zachęcające do udziału, ulotki i grupy wszystkie, radni, chodzili od domu do domu i zachęcali do udziału w wyborach – mówi Wojciech Góra, prezes OSP w Koszarawie.

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki
Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki

Ale w Koszarawie do uczestnictwa w wyborach nie trzeba zachęcać nagrodami. Tu frekwencja jest wysoka niemal podczas każdych wyborów. Świadczy o tym choćby ta z wyborów samorządowych w 2018 roku. Wtedy głosowało tu 80 proc. mieszkańców.

– Mam nadzieję, że w drugiej turze również ta frekwencja będzie bardzo wysoka i również zajmiemy bardzo wysokie miejsce, jeśli chodzi o lokatę tutaj w województwie, czy Polsce. Bo ten wynik jest wysoki nie tylko w województwie, ale i w Polsce mówi Czesław Majdak, wójt gminy Koszarawa.

Na to z pewnością liczy też prezydent Andrzej Duda, który zdobył tutaj prawie 70 proc. głosów. Rafała Trzaskowskiego poparło tylko nieco ponad 13,5 proc.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Tu Andrzej Duda zyskał rekordowe poparcie! Jaka to gmina?

Katowice: Osunięcie ziemi i zamknięty wiadukt na DK 86 skomplikuje życie kierowcom na kilka miesięcy!

Od środy można składać wnioski o świadczenie „Dobry Start”. Na razie tylko w formie elektronicznej

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close