RegionWiadomość dnia

Czeladź jak po wojnie! Ogromne zniszczenia po zalaniach wywołanych ulewą [WIDEO]

Zalane piwnice, ogrody i ogródki działkowe – tak wyglądała dzisiaj Czeladź. To właśnie to miasto głównie ucierpiało z powodu wczorajszych ulew.

 

 

Czytaj także: Powódź na Śląsku? Wody w rzekach coraz więcej!

– U mnie na działce dotąd wody, prawie metr. – A teraz jak wygląda sytuacja? – 10 cm obniżył się poziom, ale cały czas pompują strażacy – mówi Stefan, mieszkaniec Czeladzi.

Pompują nie tylko z działek. Spore szkody ulewa wyrządziła na tych ogrodach działkowych przy ul. Miłej, choć wcześniej nie dochodziło tu do takich sytuacji. Pan Jerzy Feredyk o tym, że jego ogród jest zalany dowiedział się od kolegi i natychmiast przyjechał na miejsce.

No okropnie. Pół metra wody chyba. To widać po tych tujach. Tragicznie. Ja nie wiem, to wszystko jest w wodzie, nie wiem, kiedy to wszystko się sprzątnie – mówi Jerzy Feredyk, mieszkaniec Czeladzi.

Zalane piwnice, ogrody i ogródki działkowe – tak wyglądała dzisiaj Czeladź. To właśnie to miasto głównie ucierpiało z powodu wczorajszych ulew
Zalane piwnice, ogrody i ogródki działkowe – tak wyglądała dzisiaj Czeladź. To właśnie to miasto głównie ucierpiało z powodu wczorajszych ulew

Sprzątanie może potrwać dość długo. Dziś na czas działań straży pożarnej fragment ul. Miłej trzeba było zamknąć. Choć sytuacja jest już stabilna, to ratownicy cały czas pompują wodę z pobliskich ogródków i piwnic.

– Wczoraj w godzinach wieczornych mieliśmy około 100 interwencji łącznie, w działaniach brało udział ponad 200 strażaków. Obsady, które odbierały telefony zgłoszeniowe musiały zostać zdublowane, natomiast na chwilę obecną mamy sytuację opanowaną – mówi kpt. Krystian Biesiadecki, PSP w Będzinie.

Czeladź to nie jedyne miasto, które odczuło wczorajsze burze. W całym województwie straż pożarna musiała interweniować ponad 400 razy. Poza powiatem będzińskim były to także powiaty lędziński, cieszyński i wodzisławski, a także Jastrzębie-Zdrój.

– Głównie to podtopienia niższych kondygnacji budynków, czyli piwnice, garaże, zalane ulice, parkingi i również usuwanie przewróconych przez wiatr drzew – mówi mł. bryg. Aneta Gołębiowska, KW PSP w Katowicach.

Choć sytuacja jest na razie stabilna, to dziś na terenie województwa mogą wystąpić intensywne opady. Później, według prognoz pogody, czeka nas słoneczny tydzień.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE: Koronawirus w pociągu na Śląsku! Sanepid szuka pasażerów

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek dostał 15 lat więzienia

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close