KategoriaRegionWiadomość dniaZdrowie

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

Dron zdezynfekował ławki na katowickim Rynku. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych jest coraz bardziej popularne. Szczególnie w czasie epidemii.

 

 

Zrobiliśmy program bez ani jednego polityka!!! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-W przypadku prawdziwego zagrożenia, gdzie wirus jest śmiertelnie niebezpieczny i zagrożenie jest dużo większe od tego, które jest, my dziś nie mamy żadnych narzędzi. Jesteśmy całkowicie bezbronni. Mając takie doświadczenie, ucząc się na nim i przygotowując się na przyszłość, możemy dzisiaj stworzyć narzędzia, która sprawią, że w przypadku, gdy to się znów pojawi – a to jest tylko kwestia czasu – my będziemy gotowi. Druga kwestia jest taka, że cały czas doskonalimy pewnego technologie dronowe, a w naszym przypadku dronoidowe, dlatego, że w tę stronę idzie świat – mówi Sławomir Huczała, Spartaqs.

Dron zdezynfekował ławki na katowickim Rynku. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych jest coraz bardziej popularne
Dron zdezynfekował ławki na katowickim Rynku. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych jest coraz bardziej popularne

Firma z Mikołowa zbudowała drona do dezynfekcji na bazie modelu Heracles, który został stworzony do gaszenia pożarów. Tutaj środek gaśniczy wymieniono na płyn do dezynfekcji. Jednak ta konstrukcja to tylko jedno z wielu testowanych rozwiązań. Przyszłość to przede wszystkim transport. Ten dron już przetransportował wymazy w czasie epidemii koronawirusa z jednego do drugiego szpitala w Warszawie.

-Przeniesienie transportu z poziomu ziemi na przestrzeń powietrzną. Tutaj wydaje się, że to jest największy potencjał, czyli transport przesyłek na krótkich odległościach pomiędzy paczkomatami czy dronomatami. To jest przyszłość. Widzimy tez przyszłość w transporcie przesyłek pomiędzy urzędami. Taki test też chcemy wykonać w najbliższym czasie w Katowicachmówi Marcin Dziekański, kierownik projektu „Drony nad Metropolią”.

Z kolei na Zagłębiu firma Spartaqs planuje podobny lot jak w Warszawie. Ich dron wkrótce pokona trasę z Sosnowca do Dąbrowy Górniczej, ułatwiając transport ze szpitala do szpitala.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki [WIDEO]

PRZERAŻAJĄCE!!! Bomby atomowe wymierzone w Katowice i Gliwice! Miast na liście jest więcej!

Najlepsi studenci z WST zasilą Beskidzkie Centrum Onkologiczne. List intencyjny już podpisany!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close