KrajRegion

Wybuch gazu w Zielonej Górze. Poszukiwana matka z córką odnalezione w prowizorycznym szałasie [ZDJĘCIA]

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które były poszukiwane w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25 w Zielonej Górze. Kobiety ukrywały się w lesie w prowizorycznym szałasie.

 

Walka z robalami w Jaworznie i z dzbanami dewastującymi miasto w Sosnowcu:

Od środy, 3 lipca, wieczorem, trwały intensywne czynności zielonogórskich policjantów w związku z wybuchem gazu w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego 25. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, a po zakończeniu działań przez strażaków, prowadzili oględziny. Równocześnie kryminalni prowadzili pierwsze ustalenia w sprawie. Już chwilę po zdarzeniu policjanci wiedzieli, że do wyjaśnienia sprawy należy poszukiwać dwóch kobiet. To lokatorki mieszkania, w którym prawdopodobnie doszło do wybuchu.

W czynności zaangażowano policjantów wszystkich pionów. Ustalony rysopis i wizerunek został przekazany służbom. Swoje zadania realizowała także specjalna grupa poszukiwawcza z zielonogórskiej komendy oraz Grupa Poszukiwawcza OSP Jarogniewice. Po szczegółowej analizie funkcjonariusze ustalili, że kobiety mogą ukrywać się w lesie w okolicy dzielnicy Jędrzychów. Doświadczeni policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli intensywne poszukiwania, trwające kilka godzin. Praca funkcjonariuszy szybko przyniosła skutek.

Wybuch gazu w Zielonej Górze. Poszukiwana matka z córką odnalezione w prowizorycznym szałasie [ZDJĘCIA] (fot.policja.pl)
Wybuch gazu w Zielonej Górze. Poszukiwana matka z córką odnalezione w prowizorycznym szałasie [ZDJĘCIA] (fot.policja.pl)
Kobieta w wieku 77 lat i jej 53-letnia córka zostały zatrzymane kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Młodsza z nich próbowała jeszcze uciekać. Kobiety zostały zatrzymane przy prowizorycznym szałasie. W stosunku do kobiet zostanie skierowany wniosek o ich tymczasowe aresztowanie.

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close