AlarmRegionWiadomość dnia

Wyburzanie kopalni Mysłowice. Co zniknie z powierzchni ziemi? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wkrótce ruszy wyburzanie Kopalni Mysłowice. Kilka budynków KWK Mysłowice do końca roku ma zniknąć z powierzchni ziemi.

 

Kopalnia Węgla Kamiennego Mysłowice do wyburzenia. Do końca tego roku ma zostać wyburzonych kilka budynków wchodzących w skład KWK Mysłowice. Pokopalniane tereny chciało przejąć miasto, ale to się nie udało.

Wkrótce ruszy wyburzanie Kopalni Mysłowice. Kilka budynków KWK Mysłowice do końca roku ma zniknąć z powierzchni ziemi

 

-Do tej pory nie uzyskaliśmy niezbędnej zgody wojewody na przejęcie tych terenów, straciliśmy możliwość ubiegania się o dofinansowanie na zagospodarowanie nieruchomości terenów po byłej kopalni Mysłowice – mówi Kamila Szal, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

 

Kopalnia Węgla Kamiennego Mysłowice do wyburzenia. Do końca tego roku ma zostać wyburzonych kilka budynków wchodzących w skład KWK Mysłowice

 

Teraz likwidacją KWK Mysłowice zajmie się Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Jeszcze w tym roku mają zostać wyburzone między innymi cechownia i budynki basenu. Część budynków zostanie zachowana, ponieważ są zabytkami. (Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close