Region

Wycinka drzew w Katowicach

Zakład Zieleni Miejskiej oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów przeprowadzą wycinki drzew w następujących lokalizacjach:

 

ZOBACZ TAKŻE: TOP 5 SILESIA FLESZ

-9 drzew w Parku Zadole przy ul. Wczasowej, w tym: 7 sztuk gatunku topola mieszaniec euroamerykański oraz 2 sztuki gatunku świerk zwyczajny. Termin usunięcia pierwszego gatunku mija 31 grudnia 2019, a drugiego – 28 lutego 2019. Decyzja o wycince nakłada obowiązek nasadzeń zastępczych 9 sztuk lipy drobnolistnej przy ul. Wantuły. Przeprowadzone wcześniej oględziny wykazały, że część przedmiotowych drzew jest obumarła, a kilka z nich posiadało liczne wypróchnienia w pniach i posusz w koronach. Stanowiły one zagrożenie dla przechodniów.

-10 drzew rosnących w pasie drogowym przy ul. Bagiennej, w tym: 8 sztuk gatunku wiąz górski oraz 2 sztuk gatunku topola szara.

-15 drzew rosnących w pasie drogowym przy ul. Murckowskiej w Bogucicach-Zawodziu, w większości robinii akacjowych, a także jesionów wyniosłych i jednej brzozy brodawkowatej.

Drzewa z pasów drogowych mają zostać usunięte do 31 grudnia 2019. Przeznaczone do wycinki drzewa rosną na stożkach drogowo-mostowych dróg krajowych DK-79 i DK-86. Rozbudowane systemy korzeniowe drzew powodują szybką degradację stożków, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do trwałego uszkodzenia obiektów. Ponadto niektóre drzewa wrastają w poręcze zabezpieczające ruch pieszych na wiaduktach.

 

źr. UM Katowice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close