AlarmRegionWiadomość dnia

Wycinka drzew w Parku Śląskim: Chorzów chce, by marszałek odkupił działkę przy parku!

Burza nad działką znajdującą się tuż przy Parku Śląskim, z której ma zostać wyciętych dokładnie 1327 drzew rozpętała się w najlepsze. Wczoraj zarząd województwa śląskiego wydał oświadczenie, w którym wyrażał sprzeciw wobec wydanej przez prezydenta Chorzowa zgody na wycinkę. Dziś chorzowski magistrat odbił piłeczkę – składając marszałkowi propozycję z kategorii tych nie do odrzucenia – by to marszałek kupił działkę, która obecnie należy do Green Park Silesia.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Bez zmiany struktury właścicielskiej, a przypomnę, że miasto Chorzów nigdy nie było właścicielem tego terenu, zawsze będzie ryzyko a tak naprawdę pewność, że ta funkcja bym powiedział zielona zniknie z tego tytułu, bo każdy inwestor chce odzyskać swoje środki i zrealizować inwestycje – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Władze Chorzowa proponują także by Park Śląski objąć funkcją parku kulturowego, co w przyszłości miałoby ochronić to miejsce przed niepasującymi do niego inwestycjami. Marszałek województwa śląskiego w odpowiedzi przypomina, że instytucja ma pod swoją opieką szpitale, instytucje kultury czy koleje i na zakup działki w tej chwili środków nie ma.

 

Ja jestem wręcz zaszokowany taką propozycją i takim cynicznym podejściem do tej sprawy, że niech sobie marszałek odkupi. Ja nie jestem instytucją, która posiada jakieś nieograniczone środki finansowe a pragnę podkreślić, że rządziła w regionie Platforma a pan prezydent Kotala jest z ramienia Platformy Obywatelskiej. Mogli w tej sprawie wielokrotnie się porozumieć, widocznie nie było woli, a interesy można powiedzieć pewnych grup zaczynają wokół parku rządzić – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

 

-Decyzje o sprzedaży otrzymaliśmy od wojewody Wieczorka z PiS-u w związku z czym rozmawialiśmy i w dalszym ciągu chcemy rozmawiać ponad podziałami, bo zmieniają się władze, poprzedni system upadł, partie rządziły w województwie, parte rządziły w Chorzowie, zmieniają się marszałkowie, zmieniają się prezydenci a my mówimy o stałym rozwiązaniu tego problemu i tego ryzyka – mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Całej sytuacji komentować nie chce obecny właściciel działki – spółka Green Park Silesia. Nie wiadomo nawet czy w ogóle byłby on zainteresowany jej sprzedażą…

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close