Wygrana Urugwaju w końcówce meczu! Suarez mistrzem niewykorzystanych szans

Mecz, który zapowiadał się na wielkie widowisko zawiódł wszystkich kibiców obecnych przed telewizorami. Wielki pojedynek okazał się meczem niewykorzystanych szans. Bezbramkowy remis towarzyszył nam aż do 89 minuty, w której strzał głową na gola zamienił Gimez!

Pierwsza połowa zaczęła się od groźnego ataku Urugwaju! W 8 minucie Cavani uderzył na bramkę Egiptu, ale piłkę pewnie złapał El-Shenawy. Przez pierwsze 15 minut przewaga po stronie Urugwaju, dopiero ok. 20 minuty Egipcjanie przejęli inicjatywę i przeprowadzili kilka składnych akcji.

100 procentowa sytuacja Suareza w 24 minucie nie zakończyła się jednak bramką, piłkarz uderzył nieczysto i futbolówka przeleciała obok słupka.

Po pierwszej połowie mieliśmy remis 0:0.

Druga część spotkania zaczęła się od groźnej akcji Suareza, huknął mocno, ale prosto w kolano Egipskiego bramkarza.  Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać aż do  73 minuty, wtedy ponownie Suarez nie wykorzystał kolejnej 100 procentowej sytuacji! Zamiast strzelać na bramkę próbował ominąć bramkarza, ten jednak wydarł mu piłkę spod nóg.

Egipt po 6 minutach odpowiedział szybkim kontratakiem  Kahraba wbiegł w pole karne, próbował wycofać na 15 metr, tam był jednak czujny Caceres.

Słupek Cavaniego! W końcówce meczu kapitalnie uderzył z rzutu wolnego, niestety piłka nie znalazła się w siatce.

Urugwaj zdobył gola dopiero w 89 minucie. Dośrodkowywał Sanchez, a bramkę głową zdobył Gimez. Mieliśmy 1:0!