KrajRegion

Wyjazdy na cmentarze rozłóżcie w czasie! Apel policji

Policja apeluje, aby tegoroczne wyjazdy na cmentarze „rozłożyć w czasie”. Szczególnie apel ten dotyczy osób starszych, niepracujących, mających na co dzień mniej obowiązków zawodowych i rodzinnych.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Czas przypadający na dzień Wszystkich Świętych to okres, w który w sposób szczególny zaangażowani są mundurowi z drogówki. Ich służbę wspomagają także policjanci pionów kryminalnych oraz innych służb dbających o nasze bezpieczeństwo, jak również liczni wolontariusze. Nie inaczej prawdopodobnie będzie w tym roku. Z racji zupełnie innej rzeczywistości niż w latach ubiegłych, poza dbaniem o własne bezpieczeństwo na drodze w tym okresie, pamiętajmy również o obostrzeniach związanych z pandemią. Aktualne przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, pozwalają na swobodne poruszanie się po cmentarzach w maseczkach zakrywających usta i nos oraz z zachowaniem dystansu społecznego. Jednak przy bardzo dużym nasileniu ruchu pieszych, szczególnie w takim dniu, jakim jest dzień Wszystkich Świętych, może być problem w niektórych miejscach z zachowaniem tego dystansu. Dlatego już dziś zachęcamy Państwa, do w miarę możliwości wcześniejszego odwiedzania grobów zmarłych, najlepiej przed lub po dniu 1 listopada. Pamiętajmy również o ograniczeniach związanych z liczebnością pasażerów, którzy mogą przebywać w autobusach komunikacji miejskiej, co także może utrudnić sprawny dojazd i powrót z cmentarzy – czytamy na stronie śląskiej policji.

W ciągu ostatnich trzech lat w okresie dnia zmarłych na terenie województwa śląskiego doszło do 163 wypadków drogowych, w których zginęło 15 osób, a prawie 200 doznało poważnych obrażeń ciała.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

 

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close