AlarmKrajRegion

Wypadek autobusu z dziećmi na A4. Są ranni! [WIDEO]

Wypadek autokaru z dziećmi na autostradzie A4. Wśród rannych są dzieci, które podróżowały autobusem.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 4 czerwca po godz. 9. Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że kierowca autokaru najechał na tira. 10 osób zostało przewiezionych do szpitala, w tym 7 dzieci w wieku przedszkolnym. Najciężej ranna została jedna z opiekunek wycieczki, która odniosła liczne rany głowy oraz kręgosłupa. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował kobietę do jednego z wrocławskich szpitali.

Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformował, że do wypadku doszło po godzinie 9 na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Autobusem podróżowało prawie 30 dzieci i kilkanaście osób dorosłych, które jechały z Grodkowa na Opolszczyźnie do Wrocławia. – Kierowca ciężarówki, widząc prace remontowe, zwolnił. Z tego, co ustaliła policja, kierowca autobusu, nie zachowując należytej ostrożności, najechał na tył ciężarówki – powiedział.

Jak poinformował, rannych zostało pięć osób. Najbardziej poszkodowaną opiekunkę dzieci zabrał do szpitala śmigłowiec. Kierowcę autokaru zabrała karetka pogotowia. Także karetką pojechała do szpitala trójka dzieci z niegroźnymi obrażeniami.
(źródło: tvp info, twitter)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close