AlarmRegionWiadomość dnia

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Autostrada zablokowana w obu kierunkach!

Wypadek i poranny horror na autostradzie A4 w Gliwicach. Po wypadku, w którym wywrócił się TIR, autostrada A4 w Gliwicach jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Tworzą się ogromne korki.

 

 

Nie damy wyciąć MUCHOWCA! TOP 5 Silesia Flesz w obronie lasu!

[Aktualizacja]

Przez wiele godzin trwały utrudnienia na autostradzie A4 w Gliwicach. Około godziny 6:30 w rejonie węzła Sośnica wywrócił się samochód ciężarowy. Najprawdopodobniej w ciężarówce pękła opona, a kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas zieleni. Następnie pojazd wywrócił się na bok i uderzył w bariery energochłonne.

Ranny kierowca samochodu ciężarowego został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Autostrada była zamknięta w obu kierunkach, ponieważ na jezdnię wylało się paliwo. Dopiero po blisko dwóch godzinach akcji policjanci i strażacy udrożnili jeden pas ruchu, w kierunku Wrocławia. Na czas utrudnień policja wyznaczyła objazdy.

 

[Aktualizacja]
Na tym jednak kłopotów kierowców nie koniec. Na Drodze Krajowej 88, którą wyznaczono objazd korka spowodowanego wypadkiem na A4, także doszło do wypadku! Zderzyły się tutaj dwie ciężarówki. W rejonie zderzenia policja musiała wprowadzić ruch wahadłowy.

 

[Aktualizacja]
Około godziny 8.00 policjanci i strażacy udrożnili jeden pas ruchu, w kierunku Wrocławia. Prace związane z usuwaniem pojazdu potrwają ok. dwóch godzin.

Organizowane są objazdy: A4 kierunek Katowice – objazd na DK88 Kleszczów, A4 kierunek Wrocław – na DK78 Bojków.

Kierowcy powinni wykazać się ostrożnością przy korzystaniu z objazdów, bowiem policja obsługuje tam kolejne zdarzenie – kolizję dwóch ciężarówek na drodze objazdowej (DK88).

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Autostrada zablokowana w obu kierunkach! (fot.KMP Gliwice)
Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Autostrada zablokowana w obu kierunkach! (fot.KMP Gliwice)

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

 

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach wydarzył się w poniedziałek, 10 czerwca wcześnie rano. W rejonie węzła Żernica, ciężarówka uderzyła w bariery, po czym się wywróciła. Tworzą się ogromne korki – wypadek spowodował bowiem, że autostrada A4 w Gliwicach w rejonie wypadku została zamknięta w obu kierunkach!

 

Kierowca ciężarówki został zakleszczony w szoferce, strażacy musieli uwalniać go przy pomocy hydraulicznego sprzętu. Z pierwszych informacji wynika, że kierowca TIRa jest poważnie ranny. Do szpitala przetransportował go helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informują służby – usuwanie skutków wypadku na A4 w Gliwicach potrwa kilka godzin. Ciężarówka, która w rejonie dojazdu do placu poboru opłat w Żernicy uderzyła w bariery i przewróciła się, przewoziła ciężkie ogromne rolki stali – problemem będzie więc nie tylko podniesienie ciężarówki na koła, ale i przeładowanie ciężkiego ładunku.

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Autostrada zablokowana w obu kierunkach! (fot.KMP Gliwice)
Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Autostrada zablokowana w obu kierunkach! (fot.KMP Gliwice)

Niestety – wypadek na A4 w Gliwicach spowodował ogromne korki. A4 została zamknięta w obu kierunkach. Zamknięcie A4 potrwa do czasu usunięcia skutków tego poważnego wypadku

autor; Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close