KrajRegion

Wypchnęli kolegę z okna na 10. piętrze. Powiedzieli, że popełnił samobójstwo

Tak kończą się imprezy suto zakrapiane alkoholem. 31-latek „biesiadował” wspólnie z trzema znajomymi. Podczas libacji został pobity i wypchnięty z okna. Jego kompani stwierdzili, że popełnił samobójstwo.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zgłoszenie o zdarzeniu policjanci otrzymali w piątek rano. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że w dzielnicy Czechów (Lublin) doszło do samobójstwa mężczyzny, który miał wyskoczyć z okna znajdującego się na 10. piętrze.

Na miejsce skierowani zostali policjanci. Wszystkie czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze przez wiele godzin zabezpieczali ślady i badali miejsce zdarzenia. Jak się okazało, w mieszkaniu, gdzie przebywał mężczyzna, widoczne były świeże ślady libacji alkoholowej. Nie było tam jednak żadnych osób.

Kryminalni ustalili właściciela lokalu oraz osoby przebywające w mieszkaniu podczas zajścia. Trzej mężczyźni w wieku 24, 25 i 29 lat zostali zatrzymani pod Lublinem. Początkowo wszyscy utrzymywali, że podczas imprezy, ich znajomy popełnił samobójstwo. Jednak później zmienili zdanie i opowiedzieli policjantom, co faktycznie się wydarzyło.

Podczas libacji alkoholowej doszło do nieporozumienia między mężczyznami, a wypchniętym z okna 31-latkiem. Mieszkający w lokalu 29-latek namówił swoich kolegów do pobicia 31-latka, który po otrzymaniu kilku ciosów uciekł do sąsiedniego pokoju. Doprowadzony do stanu bezbronności mężczyzna stanął na parapecie, skąd wypchnął go 24-letni mieszkaniec Lublina.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszeli zarzuty. 24-latek odpowie za zabójstwo oraz pobicie. 25-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty pobicia, natomiast 29-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością za podżeganie do pobicia. Decyzją sądu podejrzani trafili do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

źr. Policja Lubelska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close