KrajRegion

Wyższe kary dla pijanych kierowców! Zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego

– 89 proc. Polek i Polaków jest zdania, że Polska to kraj, w którym żyje się bezpiecznie. To wzrost o niemal 20 punktów procentowych w porównaniu do 2014 roku – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas exposé wygłoszonego w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Szef rządu zapowiedział stworzenie programu bezpiecznej infrastruktury drogowej oraz walkę z piratami drogowymi i pijanymi kierowcami.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów we wtorek (19 listopada br.) w Sejmie przedstawił posłom program działania rządu na najbliższą kadencję. W swoim wystąpieniu podkreślił, że 89 proc. obywateli czuje się bezpiecznie w najbliższej okolicy. – Polacy czują się wreszcie w swojej okolicy oraz w kraju normalnie i najbezpieczniej w historii – podkreślił szef rządu.
Jednak premier zaznaczył, że poprawy wymaga bezpieczeństwo na polskich drogach. – Nasze drogi znaczone są krzyżami, które oznaczają śmiertelne wypadki drogowe i tragedie tysięcy rodzin. Bezpieczeństwo na drogach będzie jednym z naszych priorytetów – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział stworzenie programu bezpiecznej infrastruktury drogowej. Pozwoli on współfinansować budowę elementów podnoszących bezpieczeństwo pieszych. Chodzi między innymi o przejścia dla pieszych, chodniki, oświetlenia dróg oraz sygnalizację świetlną. – Nie może być dłużej tak, że przejście dla pieszych jest najbardziej niebezpiecznym elementem na drogach. Dlatego wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście – zapewnił.

Premier zapowiedział też zdecydowaną walkę z piratami drogowymi. – Dziś za piratów drogowych wszyscy słono płacimy. W najgorszych przypadkach zdrowiem lub życiem, w najlepszych wyższymi stawkami ubezpieczenia OC – powiedział szef rządu. Zgodnie z zapowiedzią przygotowane będą rozwiązania, które spowodują, że to piraci drogowi poniosą konsekwencje finansowe swoich niebezpiecznych zachowań. Zmianom mają ulec zasady poruszania się po buspasach. Będą mogły po nich jeździć auta, w których są co najmniej 4 osoby. – Buspas spełnia swoją funkcję, gdy rozładowuje ruch drogowy, a nie kiedy pozostaje pusty – podkreślił premier.

Obywatele będą mogli współtworzyć przepisy poprawiające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Rząd nadal będzie kładł silny nacisk na walkę z kierowcami, którzy po alkoholu wsiadają do samochodów. – Będziemy zaostrzać politykę karania pijanych kierowców – zapowiedział premier.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejne płatne parkingi w Katowicach! Zobacz, gdzie zapłacisz [WIDEO]

Wspaniały wieczór i wyjątkowa książka! Premiera „Maria Magdalena: kobieta taka jak Ty!” Ewy Kassali w WST w Katowicach

Śląskie: Kura JADZIA z Gliwic to HIT INTERNETU! Jest oswojona i czeka na miłość [FOTO]

 

źr. MSWiA

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close